Nasıl Bir İnsan?

Veysi Erken

Nasıl Bir İnsan?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-10-01
YAZAR Veysi Erken
ISBN 9752676879
DOSYA FORMATI 10,52 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kişi ve toplum için hayati önem taşıyan insan yetiştirme,bir süreç olarak hayatın tamamını kapsar. Ferdin niteliklerinde farklılaştırma meydana getirme faaliyetlerinin bütünü olarak algılanan insan yetiştirme sürecinin amaçlı, planlı ve programlı bölümüne “örgün ve yaygın”, kendiliğinden gerçekleşen kısmına kültürlenme veya “algın” eğitim denilir.Bilim ve teknolojideki hızlı değişiklikler ve gelişmeler,insanın hayatını temelden sarsmış ve değiştirmiş bulunmaktadır. Bu sarsılış ve bozulma yönündeki değişme, nesillerini değişmez evrensel ilkelere göre yetiştiremeyen toplumlarda daha fazla ortaya çıkmıştır.Değişim ve gelişimin sonuçları sadece örgün ve yaygın eğitim alanını değil kültürel (algın eğitim) alanı da farklılaştırmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nasıl Bir İnsan? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nasıl Bir İnsan?.

...air evrensel bir tavsiye mevcut değildir ... Sizce İnsan Nasıl Bir Varlıktır, İnsanın Nitelikleri Nelerdir... ... . Acele edemezsin, kendini geliştirmek, iyi bir insan olmak nasıl kolay değil. Bugünkü yazıda, takıntılı insanların bu kısır döngüye nasıl girdiklerini size anlatacağız. Aynı kontrol etme isteği, bu kez bir insan üzerinde kendini gösterir. -Baba iyi insan nasıl olur? *Hmmm çok zor bir soru. iyi insan olmak için bir çok şey vardır oğlum ama bir tanesi vardır ki o olmazsa iyi insan olunamaz. - Nedir müslüman olmak mı???? Şüph ... Nasıl İyi Bir İnsan Olunur | Forum ... . - Nedir müslüman olmak mı???? Şüphe yok ki, bütün bu mesele ve davaların merkezinde insan vardır. Biz Allah Teâlâ'nın buyruğunu yerine getirebilmek için ne yapacak, nasıl bir insan yetiştirmeye çalışacağız? Muhammed (asm) uyulması gereken bir örnek olarak sunulmuştur. Efendimizin ahlakını özellikle bir örnek olarak sunan Allah, elbette onu özellikle seviyor. Buna göre bir insan, nasıl bir kul ve nasıl bir... Önemli olan; iyi bir insan olabilmek... İster köşe yazarı olun, ister işadamı, ister taksi şoförü, ister ev kadını... Bu dünyada her insanın ...