Tanrı Neden Fikir Değiştirdi?

Aytunç Altındal

Tanrı Neden Fikir Değiştirdi?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-11
YAZAR Aytunç Altındal
ISBN 6053115182
DOSYA FORMATI 11,23 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizde tuttuğunuz bu kitap, Eski Ahit’in ilk kitabının Yaratılış başlıklı ilk dörtlüğünde Tanrı/Elohim diye adlandırılan Mevcudiyet’in, Quiddity (Ne-lik) ve Haecceity (Bu-luk) durumu hakkındadır. İncil’e ait Tanrı/Elohim, Talmud’a ait Tanrı/Yahve’den farklıdır. Bu kitaptaki Mevcudiyet (Presence) anlayışı, klasik Teoloji’de bahsedilen Mevcudiyet anlayışıyla bire bir benzeşmez ya da eşanlamlı değildir. Burada kullanıldığı anlamıyla Mevcudiyet (Presence) Tanrıbilim (Hıristiyanlık) aracılığıyla araştırılan Mevcudiyet değil, felsefi ve Akli/Zihinsel olarak algılanan (Heuristic) Mevcudiyet’tir. Bu haliyle şu malum ve mahut “cretio ex nihilio” ve “başlangıçta” ifadelerini çürütür. Onun yerine bu kitap, “Şey-leştirememek” anlayışını yüceltir, ancak bu da birçok inanç sisteminin özünde var olan “Yokluk” ile karıştırılmamalıdır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tanrı Neden Fikir Değiştirdi?.

...ttuğunuz bu kitap, Eski Ahit'in ilk kitabının Yaratılış başlıklı ilk dörtlüğünde Tanrı/Elohim diye adlandırılan Mevcudiyet'in, Quiddity (Ne-lik) ve Haecceity (Bu-luk) durumu hakkındadır ... Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? - %25 İndirimli - Aytunç Altındal - Pos ... . Aytunç Altındal. Bugün, 21. yüzyılın ilk on senesinde, gizemli bir çağda yaşıyoruz. Bağnazlık, gerçeklikdışı batıl inançlar, dogmalar/öğretiler ve Bilimcilik... Aytunç Altındal. Bugün, 21. yüzyılın ilk on senesinde, gizemli bir çağda yaşıyoruz. Bağnazlık, gerçeklikdışı batıl inançlar, dogmalar/öğretiler ve Bilimcilik... Eveeet... Yeni kitabım ne zamandır ok ... Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? - Aytunç Altındal Fiyatı ... . Bugün, 21. yüzyılın ilk on senesinde, gizemli bir çağda yaşıyoruz. Bağnazlık, gerçeklikdışı batıl inançlar, dogmalar/öğretiler ve Bilimcilik... Eveeet... Yeni kitabım ne zamandır okumayı planladığım ve sonunda elime alabildiğim Aytunç Altındal'ın Tanrı Neden Fikir Değiştirdi kitabı... İncil'e ait Tanrı/Elohim, Talmud'a ait Tanrı/Yahve'den farklıdır. Bu kitaptaki Mevcûdiyet (Presence) anlayışı, klasik Teoloji'de bahsedilen Mevcûdiyet anlayışıyla birebir benzeşmez ya da eşanlamlı değildir. İnsanın hayatında Tanrı'nın olmaması Mevcudiyet'in (Presence) ıskalanması demektir. Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? ile ilgili kitaplar. İncil'e ait Tanrı/Elohim, Talmud'a ait Tanrı/Yahve'den farklıdır. Bu kitaptaki Mevcûdiyet (Presence) anlayışı, klasik Teoloji'de bahsedilen Mevcûdiyet anlayışıyla birebir benzeşmez ya da eşanlamlı değildir. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Tanrı Neden Fikir Değiştirdi? Pdf Kitap İndir. Oysa Akıl, Tanrı'nın içindedir, Bilim ise Din'in Baş tematiği (Premium) gibidir....