Nazlı Eray’ın ÖykülerindeDüş ve Gerçek

Macit Balık

Nazlı Eray’ın ÖykülerindeDüş ve Gerçek
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-08
YAZAR Macit Balık
ISBN 6051801742
DOSYA FORMATI 5,67 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Düş ile gerçek arasında damıtılmış bir dünyanın öyküsüdür, Nazlı Eray’ın anlattıkları. Egzotik mekânların, otobiyografik gerçekliğin ve düş atmosferi içinden aktarılan toplumcu gerçekçiliğin yazarıdır, Eray. Serüven düşkünü yahut kentsoylu kadınların ruhsal açmazlarını anlatır. “Mitoloji, masallar, bilim-kurgu, düş, metamorfoz, olağanüstülük ve tekinsizlik” onun fantastik dünyasının sırlarını verir. Nazlı Eray’ın metinlerinin anahtarı, ressam Diego Rivera’nın “Düşlerim benim için asıl gerçeklerdir, gerçek ise benim için yalnızca bir fantezi” cümlesidir.Bu kitap Türk öykücülüğünde adı sıkça geçse de çözümlenme ve konumlandırılma için nitelikli çalışmaları bekleyen yazarlarımızdan birini, Nazlı Eray’ı inceliyor. Öykülerin okurla buluşmasına, anlama ve nitelik odaklı bir pencere açıyor.Bu kitapla Nazlı Eray’ın düş ile gerçek arasındaki dünyasına kolayca girebilirsiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Nazlı Eray’ın ÖykülerindeDüş ve Gerçek i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Nazlı Eray’ın ÖykülerindeDüş ve Gerçek.

... toplumcu gerçekçiliğin yazarıdır, Eray ... Nazlı Eray'ın Öykülerinde Düş ve Gerçek Pdf İndir ... . Nazlı Eray kimi öykülerinde anlatıcı konumuyla farklı dünyaları olan insanların düşlerinin içinde yer alır. Nazlı Eray'ın Öykülerinde Düş ve Gerçek, Ankara: Gece Kitaplığı. Düş ile gerçek arasında damıtılmış bir dünyanın öyküsüdür, Nazlı Eray'ın anlattıkları. mekanların, otobiyografik gerçekliğin ve düş atmosferi içinden aktarılan toplumcu gerçekçiliğin yazarıdır, Eray. Nazlı Eray. — Ah Bayım Ah, sizin öyk ... Nazlı Eray'ın Öykülerinde Düş ve Gerçek, Macit Balık... | Kitap365.com ... . Nazlı Eray. — Ah Bayım Ah, sizin öykü evreninizi kucaklayan, bir o kadar da şaşırtıcı gelen öyküler birikiminizi getiriyordu... Öykünüze, öykücülüğünüze birçok tanımlar getirildi....