Hegel, Haiti ve Evrensel Tarih

Susan Buck Morss

Hegel, Haiti ve Evrensel Tarih
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-22
YAZAR Susan Buck Morss
ISBN 9753428316
DOSYA FORMATI 6,60 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünyanın önde gelen Benjamin yorumcularından Buck-Morss bu kitabında da "tarihin enkazından" özgürleştirici unsurlar çekip çıkarmaya devam ediyor. "Dünya tarihinde belirleyici bir uğrak" olduğu halde ısrarla unutulmuş olan Haiti devrimi ile Hegel'in ünlü efendi-köle diyalektiği kavrayışı arasındaki bağların izini sürüyor ve tarihsel tahayyülün ufkunu genişletiyor.Kitabın ilk kısmını oluşturan ve "bir polisiye gibi yazılmış" olan "Hegel ve Haiti" yazısı, makale olarak yayınlandığı 2000 yılından itibaren sayısız tartışmaya ve ihtilafa konu oldu. Çeşitli disiplinlerden alınan tarihsel fragmanlardan inşa edilen ve getirilen eleştirilere de kısmen cevap veren "Evrensel Tarih" makalesi ise Avrupa Aydınlanmasının tarihsel özgürlük projesi üzerindeki tekelini reddeden evrensel sıfatına layık başka bir tarihin imkânlarını araştırıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Hegel, Haiti ve Evrensel Tarih i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Hegel, Haiti ve Evrensel Tarih.

... projesi üzerindeki tekelini reddeden evrensel sıfatına layık başka bir tarihin imkânlarını araştırıyor ... Hegel, Haiti ve Evrensel Tarih ... . Susan Buck-Morss. Dünyanın önde gelen Benjamin yorumcularından Buck-Morss bu kitabında da "tarihin enkazından" özgürleştirici unsurlar çekip çıkarmaya devam ediyor. www. metiskitap.com. Yayınevi Sertifika No: 10726 Hegel, Haiti ve. Evrensel Tarih. 9. Kısım. HEGEL VE HAİTİ B irinci Kısma Giriş Hegel ve Haiti İkinci. 15. 33. www. metiskitap.com. Yayınevi Sertifika No: 10726 Hegel, Haiti ve. Evrensel Tarih. 9. Kısım. HEGEL VE ... Hegel, Haiti ve Evrensel Tarih Kitabını İndir, Pdf İndir, Mobil İndir ... . 15. 33. www. metiskitap.com. Yayınevi Sertifika No: 10726 Hegel, Haiti ve. Evrensel Tarih. 9. Kısım. HEGEL VE HAİTİ B irinci Kısma Giriş Hegel ve Haiti İkinci. 15. 33. Kitabın ilk kısmını oluşturan ve `bir polisiye gibi yazılmış` olan `Hegel ve Haiti` yazısı özgürlük projesi üzerindeki tekelini reddeden evrensel sıfatına layık başka bir tarihin imkânlarını araştırıyor. "Evrensel Tarih" başlıklı ikinci makalede varıl an sonuçla...