Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz

Abdullah Yaşın

Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-01
YAZAR Abdullah Yaşın
ISBN 6055402723
DOSYA FORMATI 9,92 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ebul-İz Cezeri döneminde bilim dilinin Arapça olması ve muhteşem eserini bu dille yazması onun Arap oluşunun işareti değildir. Artuklu Sarayı’nda görev alması da onun Türk olduğunu göstermez. Tarihin değişik dönemlerinde farklı milletten olup çeşitli vesilelerle başka saraylarda görev alan birçok önemli şahsiyet vardır. Molla Gürani, İbnul Cezeri ve Şeyhulislam Ebu Suud Efendi gibi zatlar aslen Kürt olup nasıl Osmanlı Sarayı’nda görev almışlarsa, Ebul-İz Cezeri de öylece Artuklu Sarayı’nda görev almıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz.

...nları. 10.50. Abdullah Yaşın, Cizreli İsmail Ebul-İz en uygun fiyatıyla Okuyanboga ... Cizreli İsmail Ebul-İzBüyük Kürt Mucit | Sözcü Kitabevi ... .com'da. 9786055402723. 607209. Cizreli İsmail Ebul-İz Büyük Kürt Mucit. Kent Işıkları Yayınları. 11.34. Cancel. Home ›. Details for: Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz. Büyük Şafii İlmihali - el-Fıkhul - Menheci. Büyük... Üstte görünen kitapların PDF indirme linklerini görmek, kitap özeti detaylarına ulaşmak, eBook olarak indirmek için konu başlıklarına tıklayabilirsiniz. İsmail Hakkı Akın Hatıra Kitabı PDF İndir. ...Osmanlı Sarayı'nda görev almış ... Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz ... . İsmail Hakkı Akın Hatıra Kitabı PDF İndir. ...Osmanlı Sarayı'nda görev almışlarsa, Ebul-İz Cezeri de öylece Artuklu Sarayı'nda görev almıştır. Indir internet üzerinden 6055402723 Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz Ebook Türkçe pdf Cizreli İsmail Ebul-İz. Büyük Kürt Mucit. Abdullah Yaşın. Kent Işıkları Yayınları. Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Cizreli... Alış-Veriş Listeme Ekle. Büyük Kürt Mucit Cizreli İsmail Ebul-İz. Ebul-İz Cezeri döneminde bilim dilinin Arapça olması ve muhteşem eserini bu dille yazması onun Arap oluşunun işareti değildir. Cizreli İsmail Ebul-İz - Abdullah YaşınBüyük Kürt Mucit. %20. Kitap Hakkında. Cizreli İsmail Ebul-İz Abdullah Yaşın. Molla Gürani, İbnul Cezeri ve Şeyhulislam Ebu Suud Efendi gibi zatlar aslen Kürt olup nasıl Osmanlı Sarayı'nda görev almışlarsa, Ebul-İz Cezeri de öylece Artuklu Sarayı'nda görev almıştır. Tavsiye et Hata bildir Favorilerime Ekle. Cizreli İsmail Ebul-İz Büyük Kürt Mucit. Kent Işıkları Yayınları. 11.20. Abdullah Yaşın adlı yazara ait Cizreli İsmail Ebul-İz kitabı kapıda ödeme, taksit seçenekleri ve %41 indirimli Sözcü Kitabevi'nden satın alabilirsiniz. Paylaş : Cizreli İsmail Ebul-İz Büyük Kürt Mucit. Tam ekran izle. 4 yıl önce|17 görüntüleme. 2:55. Şah İsmail kürt mü. Evertt Tisha. 0:23. Faute de Ismail - BIG SQUASH FC Vs KURT SALMON - 20/12/16 21:00....