Aşk-ı Memnu (Özgün Metin)

Halid Ziya Uşaklıgil

Aşk-ı Memnu (Özgün Metin)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-15
YAZAR Halid Ziya Uşaklıgil
ISBN 6051419664
DOSYA FORMATI 10,65 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Halit Ziya Uşaklıgil’in ölümsüz eseriAşk-ı Memnû titiz bir çalışma sonucunda,belki de ilk kez en doğru ve özgün haliyle okurlarla buluşuyor. İlk baskısı 1901 yılında yayınlananAşk-ı Memnû, Türkçenin tartışmasız en önemli eserlerindendir. Roman, sadece edebiyat tarihimiz açısından değil Halit Ziya’nın edebiyatı açısından da bir doruk olarak kabul edilir. Eserin bu baskısında mümkün olduğunca güvenilir bir metni okur karşısına çıkarmaya çalıştık ve bu amaçla yayına hazırlarken Halit Ziya’nın hayatta iken sadeleştirdiği, İbrahim Hilmi Kitabevi’nden çıkan 1939 baskısını esas aldık. Bu baskıyı daha önceki baskılarla karşılaştırdık. Amacımız, romanın 1939 tarihli baskısının orijinalini, metin tamiriyle bugünün okurunun anlayabileceği şekle dönüştürerek yayınlamak olduğundan, romanda yer almayan hiçbir unsuru metne eklemedik. Yazarın kendi tercihlerini gözler önüne sermeyi esas aldık. Özgün baskıya Selim İleri’nin “Aşk-ı Memnû ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri” adlı incelemesi de eşlik ediyor. Aşk-ı Memnû kitabının ardından Ahmet Özalp’in yayına hazırladığı Mai ve Siyah, özgün ve günümüz Türkçesi’yle Everest ayrıcalığıyla okurla buluşacak.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aşk-ı Memnu (Özgün Metin).

...eri Aşk-ı Memnu titiz bir çalışma sonucunda, belki de ilk kez en doğru ve özgün haliyle okurlarla buluşuyor ... Aşk-I Memnû Özgün Metin %20 İndirimli Halit Ziya Uşaklıgil ... . Tanıtım Metni. Yayın Dili. Yazarın kendi tercihlerini gözler önüne sermeyi esas aldık. Özgün baskıya Selim İleri'nin "Aşk-ı Memnu ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri" adlı incelemesi de eşlik ediyor. Yazarın kendi tercihlerini gözler önüne sermeyi esas aldık. Özgün baskıya Selim İleri'nin "Aşk-ı Memnu ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri" adlı incelemesi de eşli ... Roman - Everest Yayınları - Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) ... . Özgün baskıya Selim İleri'nin "Aşk-ı Memnu ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri" adlı incelemesi de eşlik ediyor. ...özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) Pdf İndir. İlk baskısı 1901 yılında yayınlanan Aşk-ı Memnu, Türkçenin tartışmasız en önemli eserlerindendir. Halid Ziya Uşaklıgil. Kitap Tanıtımı. Halit Ziya Uşaklıgil'in ölümsüz eseri Aşk-ı Memnu titiz bir çalışma sonucunda, belki de ilk kez en doğru ve özgün haliyle okurlarla buluşuyor. Aşk-ı Memnu (Özgün Metin) (9786051419664). Marka : Halid Ziya Uşaklıgil. Özgün baskıya Selim İleri'nin "Aşk-ı Memnu ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri" adlı incelemesi de eşlik ediyor. Yazarın kendi tercihlerini gözler önüne sermeyi esas aldık. Özgün baskıya Selim İleri'nin "Aşk-ı Memnu ya da Uzun Bir Kışın Siyah Günleri" adlı incelemesi de eşlik ediyor. Alfa Oksa Pollock. Alfa Mehmet Fuad Köprülü Külliyat 4. Alfa Aşk ve Acı (Çift Taraflı Kitap). Alfa Buz Büyüsü. Alfa Yönetim Tabletleri....