Aliya İzzetbegoviçHikmet, Özgürlük ve İslam

Aliya İzzetbegoviçHikmet, Özgürlük ve İslam
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-10
YAZAR
ISBN 9753524889
DOSYA FORMATI 5,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Aliya İzzetbegoviç, çağdaş İslam düşüncesini ve İslamcılık fikrini bir kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç’in eserleriyle, entelektüel ve siyasetçi sıfatıyla ardında bıraktığı mirastan esinlenerek yeni bir diyalog imkanı meydana getirmek, İslam aleminin meseleleri hakkında yeni baştan düşünmek için girişilen bir çabanın ürünü.Hem muhasebenin hem de yeni bir başlangıç için hazırlanmanın zorunlu bir öncülü olan kitap, “Aliya İzzetbegoviç: Düşüncesi ve Mücadelesi” adlı sempozyumda bir araya gelen isimlerin çağdaş İslam düşüncesi, dram, ütopya, kadın, İslami yenilenme, oksidentalizm, materyalizm ve pozitivizm konularında verilen sunumlarını bir araya getiriyor. Bu yönüyle atalete kapılmış ve geçmişe duygu yüklü teslimiyet içinde boyun eğmiş bir değerlendirme değil.Aliya İzzetbegoviç’in ardında bıraktığı entelektüel miras üzerinden İslamcılığın özgürleştirici potansiyellerini soruşturan kitabın İslam dünyasının meseleleri üzerine yeniden düşünmek için tekrar tekrar okunması gerekiyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aliya İzzetbegoviçHikmet, Özgürlük ve İslam i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aliya İzzetbegoviçHikmet, Özgürlük ve İslam.

...ünürü: Aliya İzzetbegoviç" kitabı da Bilge Kral'ın düşüncede ve eylemde olan birlikteliğini vurgulamaktadır ... Aliya İzzetbegoviç - Hikmet Özgürlük ve İslam Kolektif ... . ...kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle... Yazar : Aliya İzzetbegoviç Yayınevi : Pınar Yayınları Bu kategorideki tüm ürünler. Aliyaİzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyazİzzetbegoviç'in eserleriyle, entelektüel ve siyasetçi s ... Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam ... . Aliyaİzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyazİzzetbegoviç'in eserleriyle, entelektüel ve siyasetçi sıfatıyla... 16.50 TL. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle, entelektüel ve siyasetçi sıfatıyla ardında bıraktığı mirastan esinlenerek yeni bir diyalog imkanı... ...kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle... ...kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle, entelektüel ve siyasetçi... ...kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle... ...kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle... ...kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle... 14.16 TL. PINAR YAYINLARI , Aliya İzzetbegoviç Hikmet Özgürlük ve İslam için en uygun fiyatı, indirimleri ve kampanyaları KTP Kitabevi'nde bulabilirsiniz. 10.84 TL. Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle, entelektüel ve siyasetçi sıfatıyla ardında bıraktığı mirastan esinlenerek yeni bir diyalog imkanı... ...kenara bırakmak değil, kurtarılmasının zorunlu olduğu bir zamanda İslam alemini yeniden düşünmek manasına gelir. PDF 9753524889 Türk Aliya İzzetbegoviç Hikmet, Özgürlük ve İslam pdf fb2 Aliya İzzetbegoviç: Hikmet, Özgürlük ve İslam. Atıf İçin Kopyala. ...9789753524889 - KOLLEKTİF - - Aliya İzzetbegoviç, çağdaş İslam düşüncesini ve İslamcılık fikri. Özgürlük ve İslam, Aliyaz İzzetbegoviç'in eserleriyle, ...