Yönetim Üzerine İkinci İnceleme

John Locke

Yönetim Üzerine İkinci İnceleme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-24
YAZAR John Locke
ISBN 9944446792
DOSYA FORMATI 5,75 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Liberalizm / Liberal Düşünce denildiğinde en önemli düşünürlerden birisi John Locke ve Yönetim Üzerine İkinci İnceleme adlı eseridir. Liberal düşüncenin, eşitlik ve özgürlük başta olmak üzere, temel kavramlarının kökenini sunan Yönetim Üzerine İkinci İnceleme, aynı zamanda liberal demokrasinin temellerine de ışık tutmaktadır. Bununla birlikte kitabın bütünü göz önüne alındığında liberal düşünce karşıtı yaklaşımlar barındırdığı da görülecektir. Locke’u sosyalist düşüncenin kaynakları arasında gören bakış açılarının yersiz olmadığını ortaya koyan bu durum Locke’un özgün yönlerinden birisidir. Liberalizm kitaplığının temel kitaplarından birisi olan Yönetim Üzerine İkinci İnceleme, liberalizmin kökenlerini merak edenler için kaçırılmaması gereken kaynak bir kitaptır. İlk baskısı Ebabil Yayınlarından Hükümet Üzerine İkinci İnceleme adıyla çıkan Yönetim Üzerine İkinci İnceleme, Fahri Bakırcı’nın özenli çevirisi ve yeniden gözden geçirilmiş ikinci baskısıyla Ebabil Yayınları’ndan çıktı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Yönetim Üzerine İkinci İnceleme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Yönetim Üzerine İkinci İnceleme.

...inin en dikkat çekici isimlerinden olan John Locke'un Yönetim Üzerine İkinci İnceleme adlı eseri siyaset felsefesinde çığır açıcı kaynakların başında gelmektedir ... Yönetim Üzerine İkinci İnceleme ... . : John Locke. Yönetim Üzerine İkinci İnceleme John Locke Serbest Kitaplar | 9786056936005. Aslında Yönetim Üzerine İki İnceleme'nin ikinci bölümü olan bu eser, liberallere göre liberal düşüncenin, sosyalistlere göre sosyalist düşüncenin ana temalarını ortaya koymakta ve işlemektedir. AslındaYönetim Üzerine İki İnceleme'nin ikinci bölümü olan bu eser, liberallere göre liberal düşüncenin, sosyalistlere göre sosyalist düşüncenin ana temaların ... PDF Yönetim Üzerine İkinci İnceleme ... . AslındaYönetim Üzerine İki İnceleme'nin ikinci bölümü olan bu eser, liberallere göre liberal düşüncenin, sosyalistlere göre sosyalist düşüncenin ana temalarını ortaya koymakta ve işlemektedir. AslındaYönetim Üzerine İki İnceleme'nin ikinci bölümü olan bu eser, liberallere göre liberal düşüncenin, sosyalistlere göre sosyalist düşüncenin ana temalarını ortaya koymakta ve işlemektedir. 27 TL. Locke'un Yönetim Üzerine İkinci İnceleme adlı eseri siyaset felsefesinde çığır açıcı kaynakların başında gelmektedir. Liberal düşüncenin, eşitlik ve özgürlük başta olmak üzere, temel kavramlarının kökenini sunan Yönetim Üzerine İkinci İnceleme, aynı zamanda liberal demokrasinin temellerine de ışık tutmaktadır. Yönetim Üzerine İkinci İnceleme. Yazar: John Locke, Fahri Bakırcı. liberal Düşünce denildiğinde en önemli düşünürlerden birisi John Locke ve Yönetim Üzerine İkinci inceleme İnceleme adle eseridir....