Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikayeleri -Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince

Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikayeleri -Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-11-06
YAZAR
ISBN 6056311857
DOSYA FORMATI 3,28 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Ferec Ba’de’ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri. Yüzyıllardır özü değişmeksizin çeşitli biçimlerde coğrafyamızda dilden dile anlatılan hikâyelerden oluşuyor. Hikâyelerde gerçek ve gerçek dışı iç içe, bir masal havasında düşüncelerimizi ve hayallerimizi sürprizlerle dolu bir yolculuğa çıkarıyor. Bir yandan devler, cinler, kötülüğün adeta cisimleşmiş halleri ifrit olarak karşımıza çıkarken, hayatın iyilik dokusunu canlı tutmaya kendilerini adamış perilerin mücadeleleri, hikâyelerin kahramanları üzerinde hayata karışıyor. Bütün varlıklarıyla kahramanlarının iyilik duygusunu dolu dolu yaşadıkları ve yaşattıkları Ferec Ba’de’ş- Şidde Hikâyeleri bir yandan aşkı, sadakati, fedakârlığı, vefayı bir yandan da metafiziğin hayatı idare eden, diriltici soluğunu duyuruyor. Bir meçhule yapılan yolculuklarda gösterilen sabır, fedakârlık, olağanüstüyle yüz yüze gelişler, hayali gerçeğe imkânsızı mümkün hâle getiriyor.Aşkı uğruna yollara düşen Ferec Ba’de’ş-Şidde’nin kahramanları görülmeyen varlıklar, cinlerle tanışırlar, ifritlerle mücadele ederler, perilerden yardım isterler. Sadakatleri, fedakârlıkları bu görünmez varlıkları onlara görünür kılar. Varlığın gizemli dili hikâye kahramanına da okura da aynı anda seslenir: Ey insan sen de aşkına sadakatle tutunursan, onu bulmaya çalışırsan senin için de nice görünmezler görünür, nice bilinmezler bilinir hâle gelir. Yola çıkan, rahatını terk eden her kahraman görünmezin görünür bilinmezin bilinir olmasıyla ebedi olgunluğa erişir, bütün varlığın ve hallerin alfabesini söker. Binbir meşakkatten sonra, ümitsizliğe kapılmaz, aniden gökyüzünde beliren bir kuşun kanatlarında gideceği menzile ulaşır, olmayacak, olamayacak hiçbir şey yoktur. Yeter ki saflığını bulandırmasın, sadakatin yolunu izlesin, varlığın dilini arı bir gönülle hecelemeye çalışsın.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikayeleri -Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikayeleri -Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince.

...Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri ... Ferec Ba'de'ş Şidde Hikayeleri Güçlükten Kolaylığa Kederden... ... . Yüzyıllardır özü değişmeksizin çeşitli biçimlerde coğrafyamızda dilden dile anlatılan hikâyelerden oluşuyor. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Ferec Badeş Şidde Hikayeleri Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Ferec Ba'de'ş - Şidde Hikayeleri - Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince. Yeni. Ürün Bilgisi. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın ... Ferec Ba'de'ş - Şidde Hikayeleri - Güçlükten Kolaylığa Kederden... ... . Yeni. Ürün Bilgisi. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri. Yüzyıllardır özü değişmeksizin çeşitli biçimlerde coğrafyamızda dilden dile anlatılan hikâyelerden oluşuyor. ...Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın tutmaya kendilerini adamış perilerin mücadeleleri, hikâyelerin kahramanları üzerinde hayata karışıyor. Ana Sayfa Halk Edebiyatı Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikayeleri -Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince Pdf Kitap İndir. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri. Yüzyıllardır özü değişmeksizin çeşitli biçimlerde coğrafyamızda dilden dile anlatılan hikâyelerden oluşuyor. 0535 745 22 02. Menu. Ferec Ba'de'ş Şidde Hikayeleri Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince. Ferec Ba'de's-Sidde Hikâyeleri fantastik edebiyatin öncü eserlerinden biri. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri. Yüzyıllardır özü değişmeksizin çeşitli biçimlerde coğrafyamızda dilden dile anlatılan hikâyelerden oluşuyor. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikâyeleri fantastik edebiyatın öncü eserlerinden biri. Yüzyıllardır özü değişmeksizin çeşitli biçimlerde coğrafyamızda dilden dile anlatılan hikâyelerden oluşuyor. Ferec Ba'de'ş-Şidde Hikayeleri -Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince Üç kız kardeş ve internet kitabının varlığı için mücadele, lütfen web sitemizde durun. Bu kitabın yazarı Kolektif. mobilityweekbg.com'ye kaydolun ve Kolektif'den Ferec Ba'de'ş - Şidde Hikayeleri - Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince kitabını ve diğer kitapları ücretsiz olarak indirin. Ferec Ba'de's-Sidde Hikâyeleri fantastik edebiyatin öncü eserlerinden biri. Yüzyillardir özü degismeksizin çesitli biçimlerde cografyamizda dilden dile anlatilan hikâyelerden olusuyor. Ferec Ba'de'ş - Şidde Hikayeleri - Güçlükten Kolaylığa Kederden Sevince Kolektif. Kolektif Güçlükten Kederden Kederden Güçlükten Ferec Hikayeleri......