Bilim Tanrıyı Öldürebilir Mi?

Amir D. Aczel

Bilim Tanrıyı Öldürebilir Mi?
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-25
YAZAR Amir D. Aczel
ISBN 6056856259
DOSYA FORMATI 3,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Bu kitabın amacı Tanrı’nın varlığını kanıtlamak değil, bilimin Tanrı’nın olmadığını kanıtlayamayacağını anlatmaktır. Tanrı’nın ne olduğunu bilmediğimizden ve O’nunla ilişkilendirilen sonsuz güç, sonsuz uzay, sonsuz zaman, sonsuz bilgelik, sonsuz sevgi vb. Tanrı ile ilişkilendirebileceğimiz derin kavramları tam manasıyla algılamamızın bir yolu yoktur. İnsana dair tüm sosyal müesseseler gibi dini müesseselerin de kusurları vardır. Fakat Tanrı çevremizde gördüğümüz evrenin yaratılışını aşan, anlama yeteneğimizin çok dışında bir güçtür ve bilim bunun aksini kanıtlamamıştır ve kanıtlayamayacaktır. Dünyayı ve içindeki yerimizi anlamak, dünyanın sırlarını aydınlatma girişimleri, hem bilimin hem maneviyatın kökleridir ve “büyük resim”e bakışımızı derinleştirirler. Tarih boyunca pek çok bilimsel keşif bizi yaşam ve evrenin mucizelerine yakınlaştırdı, fakat yaratılış için minnettarlığımızı da ölçülemeyecek nispette derinleştirdi. California Universitesi’nden matematik profesörü ve çok satan kitapların yazarı Amir Aczel’den zihninizi açacak, her sayfasında yeni bir şeyler öğreneceğiniz olağanüstü bir eser.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Bilim Tanrıyı Öldürebilir Mi? i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Bilim Tanrıyı Öldürebilir Mi?.

...mayacağını anlatmaktır. Tanrı'nın ne olduğunu bilmediğimizden ve O'nunla ilişkilendirilen ... Bilim Tanrıyı Öldürebilir mi? - Jules Verne - Liman Kitap ... ... Çok Satanlar. How IT works dergi D/b. Bilim çocuk dergi / D/b. 8.sınıf lgs fen bilimleri master s b 2020 / okyanus. ...ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Bilim Tanrıyı Öldürebilir mi? kitabına benzeyen kitaplar. Kitabın basım bilgileri. Adı: Bilim Tanrıyı Öldürebilir mi? Yazar: Amir D. Aczel. Fakat Tanrı çevremizde gördüğümüz evrenin yaratılışını aşan, anlama yeteneğ ... Bilim Tanrıyı Öldürebilir mi? Amir D. Aczel ... . Aczel. Fakat Tanrı çevremizde gördüğümüz evrenin yaratılışını aşan, anlama yeteneğimizin çok dışında bir güçtür ve bilim bunun aksini kanıtlamamıştır ve kanıtlayamayacaktır. YEM Kitabevi,Bu kitabın amacı Tanrı'nın varlığını kanıtlamak değil, bilimin Tanrı'nın olmadığını kanıtlayamayacağını anlatmaktır. Bilim Tanrıyı Öldürebilir mi? Share on WhatsApp. Ürün Adı: Bilim Tanrıyı Öldürebilir Mi Ürün Kodu: 9786056856259 Basım Yılı: 2018.00000000 Kapak Türü: Karton Kapak Kağıt Cinsi: Çevirmen: AMIR D. ACZEL. Bilim Tanrıyı Öldürebilir mi? Yeni. Ücretsiz Kargo. Ür...