Eğlen, Düşün, OynaBilmece, Tekerleme ve Parmak Oyunlarıyla

Gülay Aydın

Eğlen, Düşün, OynaBilmece, Tekerleme ve Parmak Oyunlarıyla
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-24
YAZAR Gülay Aydın
ISBN 6055472115
DOSYA FORMATI 6,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kavramları Kavrıyorum kitabımızda duyguların, yüz ifadelerinin tanınmasına yönelik etkinlikler dizisi yer almaktadır. Çocuklar her etkinliğe olduğu gibi eğitici etkinliklere de oyun ve düşlemleriyle katılırlar. Bunu göz önünde bulundurarak duyguların ve yüz ifadelerinin tanınması etkinlikleri eğlenceli hale getirilmiştir.Kavram Kütüphanesi seti içindeki Kavramları Kavrıyorum kitabımızın görsel içeriği çocukların ayırt etme becerilerini kolaylaştıracak şekilde oluşturulmuştur. Kavramların kazanılmasının niceliksel değişimlerle oluştuğu bilgisiyle kavram öğretimi konusundaki kuramsal çerçeveler, uluslararası akademik yayınlar incelenmiştir. Kitabın içeriği sembol ve imge oluşumunu destekleyecek niteliktedir. Bilinir ki okul öncesi dönemde çocuklar, soyut kavramlar hakkında somut ve ayrıntılı bilgileri olmamasına karşın, nedensellik ilişkisi kurma eğilimleri güçlüdür. Örneğin mikroplar hakkında bilgileri yoktur ama mikropların hastalıklara neden olduğunu bilirler. Mikroplar ve hastalıklardan korunma yolu olarak somut çözümleri bilirler. Temizlik ve beslenmenin vücut direnci için gerekliliğini bilirler. Bu nedenle kitabımızda sembolleştirme ve imge oluşturma süreçleri basit kurgularla desteklenmiştir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Eğlen, Düşün, OynaBilmece, Tekerleme ve Parmak Oyunlarıyla i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Eğlen, Düşün, OynaBilmece, Tekerleme ve Parmak Oyunlarıyla.

...im Eğitim ve Oyun Gereçleri Eğlence-Mizah Bilmece Tekerleme ve Parmak Oyunlarıyla Eğlen Düşün Oyna ... Şiir, Tekerleme, Bilmece, Parmak Oyunu, Oyun. ... . Gülay Aydın. Okul Öncesi dönemde tekerlemeler, bilmeceler ve parmak oyunları çocukların kavram ve dil gelişimine az sözcüklü, kafiyeli yapıları nedeniyle belleğe kolaylıkla yerleşebilmektedir. Önce Okul Öncesi Forum Sitesi > Forum > ETKİNLİKLER BÖLÜMÜ > TÜRKÇE-DİL ETKİNLİKLERİ > DİĞER ANADİL ETKİNLİKLERİ > şiir, tekerleme, bilmece, parmak oyunu, oyun. Ä°letiÅŸim. Bu nedenle kitabımızda sembolleştirme ve imge oluşturma süreçleri basit kurgularla ... Bilmece, Tekerleme ve Parmak Oyunlarıyla... Eğlen, Düşün, Oyna... ... . Ä°letiÅŸim. Bu nedenle kitabımızda sembolleştirme ve imge oluşturma süreçleri basit kurgularla desteklenmiştir. Bilmece, Tekerleme ve Parmak Oyunlarıyla... Eğlen, Düşün, Oyna Gülay Aydın....