Ütopya ve Modern Dünya

Alper Gürkan

Ütopya ve Modern Dünya
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-15
YAZAR Alper Gürkan
ISBN 6058122857
DOSYA FORMATI 4,25 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gerçeklik, sefalete erdiğinde düşlere sığınan Batılı zihin, kurguladığı ideal toplum ve devlet düşüyle yaşadığı sefaleti dönüştürmeyi dener. Böylece ütopya, düşle gerçeğin çatışmasından doğan, gerçeklikten kaçışın, dünya cenneti arayışının süreği olur. Ancak bu denklem, sondan başa doğru gidilerek kurulursa ideal toplum ve devlet tasarıları tahlil edilerek ütopik bilincin varoluş sebebine yani sefil gerçekliğe ulaşılır. Hangi ideal tasarılar, hangi sefil gerçekliklerin sonuçlarıdır? Ütopya ve Modern Dünya, bu sorunsalı merkeze alıyor. Batı’da düşle gerçek çatışmasından ütopya doğuyor da aynı çatışma, İslâm dünyasında neden Batı’daki gibi sonuçlanmıyor? Öte yandan ütopik bilinçle ütopyaların ideolojilere, moderniteye, modernitenin gelişimine etkisi olmuş mudur? Günümüz dünyası ütopyalardan nasıl etkilenmiştir? Ütopya ve Modern Dünya’da bu soruların cevapları aranıyor: Gerçeklikten ütopyaya, ütopyadan gerçekliğe uzanan iki farklı okuma/düşünme biçimiyle analizler yapılarak günümüz dünyasıyla ütopya arasındaki bağlantılar inceleniyor. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ütopya ve Modern Dünya i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ütopya ve Modern Dünya.

...ğı ideal toplum ve devlet düşüyle yaşadığı sefaleti dönüştürmeyi dener ... Ütopya ve Modern Dünya Fiyatları ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe ... . Kitabın Adı : Ütopya ve Modern Dünya. Kitabın Yazarı : Alper Gürkan. Kitap Hakkında Bilgi : Gerçeklik, sefalete erdiğinde düşlere sığınan Batılı zihin... Cioran, ütopyacının üzerinde çalıştığı, işlediği maddenin sefalet olduğunu söyler. Yani ütopyalar, bir anlamda sefaleti temsil eden mevcudiyete karşı veya ona muhalif olarak tasarlandıkları için toplumsal... Böylece Ütopya, düşle gerçeğin çatışmasından doğan, gerçekliktenken ... Ütopya ve Modern Dünya Alper Gürkan ... ... Böylece Ütopya, düşle gerçeğin çatışmasından doğan, gerçekliktenken kaçışın, dünya cenneti arayışının süreği olur. Ütopya ve Modern Dünya, bu sorunsalı merkeze alıyor. Ütopya ve Modern Dünya Alper Gürkan Pruva 9786058122857 Alper Gürkan. Böylece Ütopya, düşle gerçeğin çatışmasından doğan, gerçekliktenken kaçışın, dünya cenneti arayışının süreği olur. Ütopya ve Modern Dünya, bu sorunsalı merkeze alıyor. 15 TL. Günümüz dünyası ütopyalardan nasıl etkilenmiştir? Ütopya ve Modern Dünya'da bu soruların cevapları aranıyor: Gerçeklikten ütopyaya, ütopyadan uzanan iki farklı okuma/düşünme... Böylece Ütopya, düşle gerçeğin ...