Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi

Prof. Dr. Sedat Sever

Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-14
YAZAR Prof. Dr. Sedat Sever
ISBN 6052031049
DOSYA FORMATI 11,91 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Çocuğun gelişim sürecinde, etkileşim ve oyun aracı olarak kitap…Çocuk ve gençlik edebiyatının bilimsel bir çalışma alanı olarak yapılanmasına dönük kuramsal çalışmalarıyla tanınan Prof. Dr. Sedat Sever’in yeni kitabı Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi, dilsel ve görsel uyaranlarla çocukların gelişim sürecine dair kapsamlı bir çalışma sunuyor.Yazarın değişik sempozyumlarda sunduğu bildirilerden derlenen yedi makaleden oluşan kitap, sonunda yer alan “kitapları değerlendirme ölçeği” ile hem düşünce hem de uygulamada gerçek bir kılavuz niteliği kazanıyor.Çocuk ve gençlerin dil, düşünce ve duyarlık eğitimine ilgi duyan başta ebeveynler ve öğretmenler olmak üzere, tüm ilgililere, bilimsel bir anlayışla seslenen Prof. Dr. Sever, genel olarak “Çocuk ve gençlerimize okuma kültürü kazandırabilmek için neler yapılmalıdır?” sorusuna yanıt arıyor.Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi’nde yer alan makalelerde çocuğun çok küçük yaşlardan başlayarak sözün ve çizginin estetiğiyle buluşturulmasının, dilsel becerilerin gelişimi için doğal bir ortam yarattığı vurgulanıyor; eğitim süreçlerinde edebiyat metinleri ve resim, karikatür, kısa film gibi görsel unsurların kullanımına yönelik ipuçlarının yanı sıra, eğitim ve bilim dilinde Türkçenin gelişimine katkıda bulunacak önerilere yer verilirken, demokratik kültürün gelişiminde dil ve edebiyatın önemine de dikkat çekiliyor.Dilsel, görsel, işitsel birer uyaran olarak karikatürün, kısa filmin, resmin, müziğin duyu algılarını öğrenme sürecine katan, eğitim ortamını çok uyaranlı niteliğe dönüştüren işlevlerini tartışan Prof. Dr. Sever’in bu kitabı, uyaran zenginliğini örneklemesi bakımından alanı için de ayrı bir özellik gösteriyor.Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi, ülkemizdeki dil ve edebiyat öğretiminin sorunlarını ve çözüm önerilerini irdeleyen kimi yazılarıyla, çağdaş bir öğretimin de ipuçlarını sunuyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi.

...i dil ve edebiyat öğretiminin sorunlarını ve çözüm önerilerini irdeleyen kimi yazılarıyla, çağdaş bir öğretimin de ipuçlarını sunuyor ... AYZE Kitabevi, Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi ... . Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi, ülkemizdeki dil ve edebiyat öğretiminin sorunlarını ve çözüm önerilerini irdeleyen kimi yazılarıyla, çağdaş bir öğretimin de ipuçlarını sunuyor. İlk okuduğum kitap olan "Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi" sekiz bölümden oluşuyor. Çocuk ve dil öğretimi dendiğinde lütfen akla yalnızca ilkokul birinci sınıf gelmesin. » Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi Kitap Özeti ve ... Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi Sedat Sever ... . Çocuk ve dil öğretimi dendiğinde lütfen akla yalnızca ilkokul birinci sınıf gelmesin. » Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi Kitap Özeti ve Kısa Açıklaması. Çocuk ve gençlik edebiyatının bilimsel bir çalışma alanı olarak yapılanmasına dönük kuramsal çalışmalarıyla tanınan Prof. 21 €. Dr. Sedat Sever'in yeni kitabı Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi, dilsel ve görsel uyaranlarla çocukların gelişim sürecine dair kapsamlı bir çalışma sunuyor. 50 TL. Dr. Sedat Sever'in yeni kitabı Sanatsal Uyaranlarla Dil Öğretimi, dilsel ve görsel uyaranlarla çocukların gelişim sürecine dair kapsamlı bir çalışma sunuyor. ...Diğer Dillerdeki Yayınlar Turizm Gezi Diğer Sınavlar TYT - AYT Din Yabancı Dil Öğrenimi. Tavsiye et Hata bildir F...