Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine

Jürgen Habermas

Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-05
YAZAR Jürgen Habermas
ISBN 6051718620
DOSYA FORMATI 10,79 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Frankfurt Okulunun en önemli temsilcilerinden Jürgen Habermas, Marksizmin eleştirel toplumsal bir kuram olarak yeniden formüle edilmesi projesine katılarak, baskı ve sömürüye dayanan bütün güç ilişkilerini tanımlamaya ve çözümlemeye çalışmıştır.Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine adlı bu kitabında dört ana başlık altında –Pozitivizm Tartışması, Yorumbilgisi, Sosoyalbilimsel İşlevselcilik, Bilgi Kuramı ve Tarih Felsefesi– sert, yapıcı ve derinlikli çözümlemelerle doğa bilimleri ile sosyal bilimler arasındaki geleneksel ayrımı; sosyal eylemin karakteristik özelliklerini ve toplumsal gereklilik açısından dil teorisinin göndermelerini; yorumbilimin doğasını, işlevini ve sınıflamalarını; işlevselcilik ve sistem kuramlarının güçlüve zayıf yönlerini; Popper’in sosyal bilimler felsefesine bakışını inceliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine.

...asında yer alan Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz ... SOSYAL BİLİMLERİN MANTIĞI ÜZERİNE / ALFA... - Kitapsan ... . Bu PDF Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine! Onun için ne ?! "Gazeteler bu yeteneği gerçekten takdir ediyor" dedim ve "Peki, Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine PDF'ye nasıl bir yolu var?" Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine adlı bu kitabında dört ana başlık altında -Pozitivizm Tartışması, Yorumbilgisi, Sosoyalbilimsel İşlevselcilik, Bilgi Kuramı ve Tarih Felsefesi- sert, yapıcı ve derinlikli... Bu ürün tedarik aşamasındadır. Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine Kabalcı Yaıynevi. Sosyal Bilim ... Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine Kabalcı Yaıynevi | 9789757942603 ... ... Bu ürün tedarik aşamasındadır. Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine Kabalcı Yaıynevi. Sosyal Bilimlerin Mantığı, Habermas'ın sosyal bilimlerin felsefesi alanında klasik olmuş kitabıdır. Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine adlı bu kitabında dört ana başlık altında -Pozitivizm Tartışması, Yorumbilgisi, Sosoyalbilimsel İşlevselcilik, Bilgi Kuramı ve Tarih Felsefesi- sert... Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine adlı bu kitabında dört ana başlık altında Pozitivizm Tartışması, Yorumbilgisi, Sosoyalbilimsel İşlevselcilik, Bilgi Kuramı ve Tarih Felsefesi sert, yapıcı ve derinlikli... Sosyal Bilimlerin Mantığı, Habermasın sosyal bilimlerin felsefesi alanında klasik olmuş kitabıdır. yorumbilimin güçlü ve zayıf yönlerini; Popperın sosyal bilimler felsefesine bakışını inceliyor. Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine adlı bu kitabında dört ana başlık altında Pozitivizm Tartışması, Yorumbilgisi, Sosoyalbilimsel İşlevselcilik, Bilgi Kuramı ve Tarih Felsefesi sert... Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine (9789757942603). Marka : Jürgen Habermas. Sosyal Bilimleri Açın - Sosyal Bilimlerin Yeniden Yapılanması Üzerine Gulbenkian Komisyonu Raporu. Sosyal Bilimlerin Mantığı Üzerine adlı bu kitabında dört ana başlık altında -Pozitivizm Tartışması, ...