Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma

Gerald B. Sklare

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-09-01
YAZAR Gerald B. Sklare
ISBN 6053640929
DOSYA FORMATI 6,89 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Düşük benlik algısı, akademik başarısızlık, arkadaşlarla kavga etme, okuldan kaçma, ebeveynlerin boşanması ve ebeveynlerle yaşanan sorunlar okullarda çalışan psikolojik danışmanların sıklıkla karşılaştıkları problemler arasında yer almaktadır. Bu gibi sorunlar yaşayan öğrencilere çalışırken, sorunların nedenlerini anlamak yerine sorunların olmadığı zamanları fark ederek sorunların çözümleri üzerinde çalışan ve öğrencilerin güçlü yanlarına vurgu yapan Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma yaklaşımı, yapılandırılmış ve etkili bir psikolojik danışma yaklaşımıdır. Bu yaklaşımın popülaritesi, sınırlı sürede çok sayıda öğrenciye ulaşması gereken psikolojik danışmanlar arasında giderek artmaktadır.Gerald Sklare, bu kitapta çözüm odaklı danışma yaklaşımının geçmişi, temelleri ve aşamaları hakkında okuyucuyu bilgilendirirken çok sayıda vakaya da yer vermiştir. Kitapta her bir aşamanın tanımlanmasının ardından bunun danışma sürecinde nasıl uygulanacağı ile ilgili danışman-danışan diyaloglarına yer verilmesi bu yaklaşımın anlaşılırlığını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca bölüm sonlarında verilen alıştırmalar, uygulayıcıların bu yaklaşımla ilgili kendi becerilerini değerlendirmelerine olanak sağlamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma.

...OT) ve Çözüm Odaklı Yaklaşımın (ÇOY) Tarihçesi ... Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma ... . 1. Çözüm Odaklı Terapi nedir? Çözüm - "Sorunlar" değil Çözümler. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi. PADEM Psikoloji. Загрузка... Pdr | danışma oturumlarında kullanabileceğin, hayatını kolaylaştıracak bir kitap önerisi... Hangileri gerçek? Danışma sürecinde durumu değerlendirmek için geçmişi incelemek gerekir. Gözden geçirdiğimiz tüm ifadeler "Kısa süreli v ... PDF Çözüm odaklı kısa süreli psikolojik danışma ... . Gözden geçirdiğimiz tüm ifadeler "Kısa süreli ve çözüm odaklı danışma yaklaşımına göre" birer mittir! Çözüm odaklı kısa süreli psikolojik danışma (ÇOKPD) ve grupla psikolojik danışma, danışanların ihtiyaçları ve günümüz ruh sağlığı hizmetlerinin beklentilerini farklı özellikleri ile etkili bir şekilde... cozum odaklı aile terapisi (altyazılı). Tìm kiếm liên quan đến çözüm odaklı kısa süreli psikolojik danışma. lượt xem 23 N2 năm trước. Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi. - Satışa sunduğumuz. kitaplar / dergiler hakkında her türlü soruyu veya aklınıza takılanları mesaj yolu ile çekinmeden sorabilirsiniz. Sorularınız en kısa süre......