Ahmed RızaBir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel Portresi

Erdem Sönmez

Ahmed RızaBir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel Portresi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-16
YAZAR Erdem Sönmez
ISBN 9753332866
DOSYA FORMATI 4,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

On dokuzuncu yüzyılın meşrutiyetçi hareketlerinin önde gelen isimleri arasında diğerlerinden belirgin şekilde ayrılan bir isim vardır: Namık Kemal’den 18 yaş küçük, Enver Paşa’dan 23 yaş büyük olan bu isim, Yeni Osmanlılar ile ittihatçılar arasındaki Jön Türk kuşağının en önemli mensuplarından biri olan Ahmed Rıza’dır.Yeni Osmanlıların siyasal tasarılarının sonraki kuşaktaki taşıyıcısı olan Jön Türk hareketinin birçok bakımdanbaşideoloğu olması ve mutlakıyetçi II. Abdülhamid idaresine karşı verdiği uzun soluklu mücadele, yaşamı boyunca adıyla birlikte anılacak büyük bir saygınlık ve ünü de beraberinde getirmiştir. I. Jön Türk Kongresi’nde iki ana gruptan birinin lideri pozisyonundadır. Meşrutiyet’in ilanından sonra ise yapılan törenlerde “hürriyetçilerin babası” olarak karşılanır. Hayatının belirli dönemlerinde görüş ayrılıkları nedeniyle geri çekilen ya da yer yer siyaseten etkisiz bırakılan Ahmed Rıza’nın yaşamı meşrutiyet hareketinin erken ve geç dönemlerinden izler taşıması açısından da önemlidir. Erdem Sönmez’in elinizdeki çalışması, son yıllarda farklı bakış açılarından kaynaklanan eleştirilere de maruz bırakılan Ahmed Rıza’yı hayatı ve düşüncelerinden yola çıkarak ele alırken, çoğu tek yönlü olan bu eleştirilere yönelik farklı bir tarihsel bağlam ve bakış açısı öneriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ahmed RızaBir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel Portresi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ahmed RızaBir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel Portresi.

...ntellektüel Portresi. I. Jön Türk Kongresi'nde iki ana gruptan birinin lideri pozisyonundadır ... Ahmed Rıza - Bir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel Portresi ... . Diğer kategorisinde yer alan Erdem Sönmez - Ahmed Rıza - Bir Jön Türk Liderinin Yeni Osmanlılar ile ittihatçılar arasındaki Jön Türk kuşağının en önemli mensuplarından biri olan Ahmed Rıza'dır. GYS Türk Patent ve Marka Kurumu. Ahmed Rıza - Bir Jön Türk Liderinin Siyasi-entelektüel Portresi, sosyal ve beşeri bilimler kategorisinde 27,5 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Ahmed Rıza - Bir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel ... Ahmed Rıza - Bir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel Portresi ... . İade Koşulları. Tüm Satıcılar. Ahmed Rıza - Bir Jön Türk Liderinin Siyasi-Entelektüel Portresi-Erdem Sönmez. I. Jön Türk Kongresi''nde iki ana gruptan birinin lideri pozisyonundadır. ...olan bu isim, Yeni Osmanlılar ile ittihatçılar arasındaki Jön Türk kuşağının en önemli mensuplarından biri olan Ahmed Rıza'dır. I. Jön Türk Kongresi'nde iki ana gruptan birinin lideri pozisyonundadır. AHMED RIZA - BİR JÖN TÜRK LİDERİNİN SİYASİ ENTELLEKTÜEL PORTRESİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. I. Jön Türk Kongresinde iki ana gruptan birinin lideri pozisyonundadır. Meşrutiyetin ilanından sonra ise yapılan törenlerde hürriyetçilerin babası olarak karşılanır. 17.04 TL. I. Jön Türk Kongresi'nde iki ana gruptan birinin lideri pozisyonundadır. Meşrutiyet'in ilanından sonra ise yapılan törenlerde "hürriyetçilerin babası" olarak karşılanır. I. Jön Türk Kongresi'nde iki ana gruptan birinin lideri pozisyonundadır. https://www.limankitap.com/urun/ahmed-riza-bir-jon-turk-liderinin-siyasi-entelektuel-portresi. Erdem Sönmez. On dokuzuncu yüzyılın meşrutiyetçi hareketlerinin önde gelen isimleri arasında diğerlerinden belirgin şekilde ayrılan bir isim vardır: Namık Kemal'den ...