Sosyalizm ve Siyasi Mücadele

Georgiy Valentinoviç Plehanov

Sosyalizm ve Siyasi Mücadele
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-04
YAZAR Georgiy Valentinoviç Plehanov
ISBN 6059988377
DOSYA FORMATI 3,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Plehanov işçi sınıfının tarihsel rolü ve bağımsız örgütlenmesi vurgusuyla Marksizm’in Rusya’da birinci perdesini açtı. Ancak bu perdenin esin kaynağı, II. Enternasyonalciliğin kimi izlerini taşıyordu. Plehanov’un hazırlıklarının hızla tamamlanmasını önerdiği yeni işçi sınıfı partisi, Rusya’nın devrimci Bolşevik partisinden farklıdır. Ama bilinmelidir ki, ikincinin ve dolayısıyla Rusya’nın tarihsel bir devrimci müdahaleye sahne olabilmesi için, önce bu adımın atılması gerekirdi. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele, Ne Yapmalı’nın öncülüdür ve elbette Ne Yapmalı tarafından aşılmıştır. Marksizm’in Rus devrimci hareketine yaptığı bu içeriden çıkartmayı ilan etmiştir. Plehanov’un yaptığı bu açılış olmadan, Lenin’i, Bolşevizm’i ve Büyük Ekim Devrimi’ni kavrayışımızın eksik kalacağı açıktır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sosyalizm ve Siyasi Mücadele i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sosyalizm ve Siyasi Mücadele.

...giy Valentinoviç Plehanov. Plehanov işçi sınıfının tarihsel rolü ve bağımsız örgütlenmesi vurgusuyla Marksizm'in Rusya'da birinci perdesini açtı ... Sosyalizm ve Siyasi Mücadele - %25 İndirimli - Georgiy Valentinoviç P ... . Sosyalizm ve Siyasi Mücadele, Ne Yapmalı'nın öncülüdür ve elbette Ne Yapmalı tarafından aşılmıştır. Marksizm'in Rus devrimci hareketine yaptığı bu içeriden çıkartmayı ilan etmiştir. 9786059988377. 804686. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele. Yazılama Yayınevi. 11.01. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele, Ne Yapmalı'nın öncülüdür ve elbette Ne Yapmalı tarafından aşılmıştır. Marksizm'in Rus ... Sosyalizm ve Siyasi Mücadele ... . Yazılama Yayınevi. 11.01. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele, Ne Yapmalı'nın öncülüdür ve elbette Ne Yapmalı tarafından aşılmıştır. Marksizm'in Rus devrimci hareketine yaptığı bu içeriden çıkartmayı ilan etmiştir. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele. Yayınevi. : Daktylos Yayınları. Haftalık Siyasi Pazar Po.. Haftanın ürünü. Selanik'ten İzmir'e Zübeyde Hanım ve Mustafa Kemal. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele, Ne Yapmalı'nın öncülüdür ve elbette Ne Yapmalı tarafından aşılmıştır. Marksizm'in Rus devrimci hareketine yaptığı bu içeriden çıkartmayı ilan etmiştir. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele, Ne Yapmalı'nın öncülüdür ve elbette Ne Yapmalı tarafından aşılmıştır. Marksizm'in Rus devrimci hareketine yaptığı bu içeriden çıkartmayı ilan etmiştir. Ana sayfa > KİTAP & FİLM > Kitap > Araştırma & İnceleme > Tarih > Sosyalizm ve Siyasi Mücadele. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele. En Ucuz Fiyat: 6 TL. Fiyat Alarmı Ekle. Hemen Sosyalizm ve Siyasi Mücadele satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Sosyalizm ve Siyasi Mücadele. Yazar: Georgiy Valentinoviç Plehanov. Her başlangıç eksikli olmak durumundadır. Plehanov işçi sınıfının tarihsel rolü ve bağımsız örgütlenmesi vurgusuyla marksizmin Rusya'da birinci perdesini açmış oluyordu. Sosyalizm ve Siyasi Mücadele book. Read reviews from world's largest community for readers. Start by marking "Sosyalizm ve Siyasi Mücadele" as Want to Read...