II. BayezidDeniz Savaşları ve Büyük Strateji

Reha Bilge

II. BayezidDeniz Savaşları ve Büyük Strateji
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-19
YAZAR Reha Bilge
ISBN 6055916145
DOSYA FORMATI 10,96 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Reha Bilge, bu kitabında alışılmışın dışında bir 2.Bayezid portresi çizmektedir. Onun kaleminden tanıdığımız 2.Bayezid, Akdeniz’deki Türk deniz üstünlüğünün mimarı, bir strateji ustası, etkin bir diplomat ve İmparatorluğu kurumlaştıran bir devlet adamıdır. Klasik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezid’in bir başka boyutudur.“II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji”, öncelikle, 2.Bayezid’in Akdeniz politikasını elealmaktadır. Çünkü Akdeniz, Türkiye için hep bir yüksek çıkar ve yaşam alanıdır. Ülkenin kaderi, geçmişte olduğu gibi şimdi de, Akdeniz’in dip dalgaları tarafından etkilenmektedir. Bu yönüyle günceldir. Yazar, geçmişi ve bugünü başarıyla birbirine bağlamakta; ayrıca ilginç konulara temas etmektedir:Fatih Sultan Mehmet’in “Otranto” projesi Avrupa’nın kaderini nasıl etkilerdi? Ve neden başarılamadı?Aleaddin Keykubat ve 2.Bayezid’in “Çukurova” politikalarıyla, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hatay” politikası arasındaki ortak payda neydi ?

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz II. BayezidDeniz Savaşları ve Büyük Strateji i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap II. BayezidDeniz Savaşları ve Büyük Strateji.

...asik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2 ... II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji Reha Bilge ... .Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... Bayezid / Reha Bilge / Giza Yayınları. Giza Yayınları 2. Bayezid - Reha Bilge 132532. En uygun fiyatlar ve güvenli alışveriş Trendyol'da. Klasik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... II.B ... Bir Strateji Ustası; II. Bayezid... ... .Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle, 2.Bayezidin Akdeniz politikasını ele almaktadır. Çünkü Akdeniz, Türkiye için hep bir yüksek çıkar ve yaşam alanıdır. %20. 2. Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji. Reha Bilge. Giza Yayınları. Sepete Ekle. 1. 2. Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji. Müşteri Hizmetleri. Klasik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... Klasik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... "II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji", öncelikle, 2.Bayezid'in Akdeniz politikasını ele almaktadır. Çünkü Akdeniz, Türkiye için hep bir yüksek çıkar ve yaşam alanıdır. ...onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezid'in bir başka boyutudur."II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji", öncelikle, 2.Bayezid'in Akdeniz politikasını elealmaktadır. Klasik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... Reha Bilge. Reha Bilge, bu kitabında alışılmışın dışında bir 2.Bayezid portresi çizmektedir. Onun kaleminden tanıdığımız 2.Bayezid, Akdeniz'deki Türk deniz üstünlüğünün mimarı, bir strateji ustası... II.Bayezid Deniz Savaşları Ve Büyük Strateji.Reha Bilge. LOT NO: 207. Satış fiyatını görmeniz için üye girişi yapmanız gerekiyor! Klasik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... Klasik Türk kültürü ve sanatı açısından onun döneminde ortaya çıkan büyük mayalanma ise, 2.Bayezidin bir başka boyutudur. II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle... II.Bayezid Deniz Savaşları ve Büyük Strateji, öncelikle, 2.Bayezidin Akdeniz politikasını ele almaktadır. Çünkü Akdeniz, Türkiye için hep bir yüksek çıkar ve yaşam alanıdır. İlan Verin. Anasayfa. 2. Bayezid Deniz Savaşları Ve Büyük Strateji. BUUK, hem kurumsal hem de bireysel satıcılar için e-ticaret...