Kozmopolitler

Nahid Sırrı Örik

Kozmopolitler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-03
YAZAR Nahid Sırrı Örik
ISBN 9753298018
DOSYA FORMATI 10,40 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Nahid Sırrı Örik, Kopenhag’tan Enise Hanım ve kızı Suzan’ın İstanbul’a gelmeleri ve Prens Cevat’la tanışmalarıyla başlayan entrikaları anlatıyor Kozmopolitler’de. Hiçbir şeyin önceden kestirilemediği ama her şeyin hesaplanmaya çalışıldığı bir ihtiras ve aşk romanı… Mazide kalmış bir aşkın intikamı, bambaşka bir trajedinin doğmasına neden olur. Kıskanmak’ın yazarı, aşkın temiz ve iyicil yanını değil, kötücül ve karanlık yanını, evrensel ahlak yasalarını sorgulayarak tartışıyor.Delikanlı dişlerini bütün beyazlıkları ve kusursuzlukları ile gösteren bir gülüşle gülüyordu.“Belki, hatta muhakkak bile. Fakat her kadının fevkalade romantik olmasını isteyemeyeceğiniz gibi hatta her romantik kadının da sizi sevmesi icap etmez. Esasen siz bahsi karıştırdınız. Benim dediğim şudur: Ben henüz bütün taravetini muhafaza eden bir kadın olduğum için sizinle aramızda bir sevişme olursa bunun benim için endişe verecek bir mahiyeti yoktur. Çünkü eğer sevişme iki cins arasında bir muharebe ise bu muharebeye müsavi kuvvetlerle giriyoruz demektir. Benim vaziyetim ne zaman tehlikeli olur biliyor musunuz, benim kuvvetlerim azalmaya başladığı, yani bozulmaya başladığım zaman olur. Hâlbuki herhâlde benden yıllarca sürecek bir aşk da istemiyorsunuz, değil mi?”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kozmopolitler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kozmopolitler.

... stoacıların da önemli bir yeri bulunmaktaydı ... Kozmopolitler ... . Sitemize hoşgeldin ziyaretçi üye olarak projemize katılabilir sitemizin editörlerinden biri de sen olabilirsin. Ayrıca vatanseverlik ve milliyetçilik gibi toplumcu düşünce akımlarına karşı bir anlayış olarak bilinmektedir. Kozmopolit Kelime Anlamı. Çeşitli uluslardan kimseleri barındıran, içinde bulunduran. 1. İçinde değişik milletlerden kimseler bulunan topluluk. 2. Çeşitli uluslardan kimseleri barındıran, ... Kozmopolit - Nedir Ne Demek ... . 2. Çeşitli uluslardan kimseleri barındıran, içinde bulunduran: Kapağı londra'ya atan avrupalılar hep bu kozmopolit semtte barınmış. Kozmopolit kelimesi günlük hayatta sıkça kullanılıyor. Peki anlamını biliyor muyuz? Kozmopolit ne demek? İşte kozmopolit hakkında bilmeniz gerekenler... 2. a. Ulusal özelliklerini yitirmiş kimse: “Namık Cemil, milletini hiçe sayan kozmopolitlerden de değildi.” kozmopolit, 10 karakter ile yazılır. Ayrıca, k harfi ile başlar, t harfi ile biter. Niçin Türk Tipinin her şeyi güzelken Osmanlı tipinin her şeyi çirkindir? Çünkü Osmanlı tipi Türk Kültürüne ve hayatına zararlı olan emperyalizm hayatına atıldı. Kozmopolit oldu. Kozmopolit Nedir - Kozmopolit Ne Demek. Kozmopolit, ya da kozmopolitan genel olarak bir kişi ya da yerin ulusal niteliklerini yitirmesi ve daha evrensel bir anlayışın etkisi altında olması durumudur. Bu fikirleri benimseyen kişi kozmopolit veya kozmopolitan diye adlandırılır. Diğer dillerde Kozmopolit anlamı nedir? İngilizce'de Kozmopolit ne demek? : n. cosmopolitan. 16 TL. Nahid Sırrı Örik Kopenhag'tan Enise Hanım ve kızı Suzan'ın İstanbul'a gelmeleri ve Prens Cevat'la tanışmalarıyla başlayan entrikaları anlatıyor Kozmopolitler'de. Nahid Sırrı Örik. Nahid Sırrı Örik, Kopenhag'tan Enise Hanım ve kızı Suzan'ın İstanbul'a gelmeleri ve Prens Cevat'la tanışmalarıyla başlayan entrikaları anlatıyor Kozmopolitler'de. Kozmopolit nedir? sorusu birçok kişi tarafından sıklıkla merak edilir. Birçok kişinin anlamını bilmediği kozmopolit sözcüğü; "kosmos"tan türemiştir. bir çok ırktan insanı içinde barındıran anlamındaki kelimedir....