Aşkın PınarıGenç Evlilere Tavsiyeler

Ayetullah Seyyid Ali Hamenei

Aşkın PınarıGenç Evlilere Tavsiyeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-04-01
YAZAR Ayetullah Seyyid Ali Hamenei
ISBN 6056492297
DOSYA FORMATI 6,45 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Onda sükun ve huzur bulup durulmanız için size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da O'nun ayetlerindendir." Rum, 21. Allah Resulü (s.a.a) şöyle buyurmuştur: "Evlenen, dininin yarısını kurtarmış olur; dininin diğer yarısında takvaya dikkat etsin. Evlilik benim sünnetimdir, benim sünnetimi terk eden benden değildir."İnsanoğlunun mizacı, doğal olarak bir eş ister. Çünkü o, insanın fırtınalı ruhuna huzur veren bir kaynaktır aslında... Onsuz, kendisini "eksik" ve "tamamlanmamış" hisseder. ...Gençleri, kendi istedikleriyle evlendirin. Evliliğin fayda ve bereketleri saymakla bitmez. Evlendiğinizde, huyunuzu düzeltin, eşinize karşı anlayışlı olun. Maddiyat bakımından da en kolay şey evliliktir, İslam'ın kolaylaştırdığı evliliği, geleneklerinizle zorlaştırmayın. Kızın ve oğlanın takvalı, iffetli ve dürüst olduğunu görüyorsanız eş seçiminde takva, dürüstlük ve iffetten başka şart aramayın..."

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Aşkın PınarıGenç Evlilere Tavsiyeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Aşkın PınarıGenç Evlilere Tavsiyeler.

...in size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da O'nun ayetlerindendir ... Aşkın Pınarı Genç Evlilere Tavsiyeler ... .". Rum, 21. 9 TL. "Onda sükun ve huzur bulup durulmanız için size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da O'nun ayetlerindendir.". Rum, 21. 9 TL. "Onda sükun ve huzur bulup durulmanız için size kendi nefislerinizden eşler yaratması ve aranızda bir sevgi ve merhamet kılması da O'nun ayetlerindendir.". Rum, 21. ... Artcivic | Edebiyat | Sinema | Müzik | Resim ve Heykel | Tiyatro ... .". Rum, 21....