Patriyarka Kuramı

Sylvia Walby

Patriyarka Kuramı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-22
YAZAR Sylvia Walby
ISBN 6054878543
DOSYA FORMATI 10,82 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Patriyarka Kuramı, erkek egemenliği üzerine temel kuramsal tartışmalara kapsamlı bir bakış sağlıyor. Kitap, bir yandan Marksizm, radikal ve liberal feminizm, post-yapısalcılık ve ikili-sistem kuramı gibi yaklaşımları ele alırken, diğer yandan ise bu kuramsal yaklaşımlardan her birinin, ücretli çalışma, ev işi, devlet, kültür, cinsellik ve şiddet gibi bir dizi olguya nasıl yaklaştığını ele alıyor. Walby, Patriyarka Kuramı’nda cinsiyetler arası ilişkileri açıklarken sınıf analizi ile radikal feminizmi sentezliyor olsa da diğer kuramsal yaklaşımların analizlerini de göz önünde bulunduruyor.Kitapta bir yandan patriyarkanın kadınların hayatlarındaki değişimlere nasıl uyum gösterdiğini tartışılırken diğer yandan mevcut feminist mücadeleye ilişkin detaylı bir muhasebe gerçekleştiriliyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Patriyarka Kuramı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Patriyarka Kuramı.

...şkileri açıklarken sınıf analizi ile radikal feminizmi sentezliyor olsa da diğer kuramsal yaklaşımların analizlerini de göz önünde bulunduruyor ... Patriyarka Kuramı - Güneş Yayın & Dağıtım ... . Walby, Patriyarka Kuramı'nda cinsiyetler arası ilişkileri açıklarken sınıf analizi ile radikal feminizmi sentezliyor olsa da diğer kuramsal yaklaşımların analizlerini de göz önünde bulunduruyor. Sylvia Walby. Patriyarka Kuramı, erkek egemenliği üzerine temel kuramsal tartışmalara kapsamlı bir bakış sağlıyor. Kitap, bir yandan Marksizm, radikal ve liberal feminizm... Sylvia Walby. Patriyarka Kuramı, erkek egemenliği üzerine temel kuramsal tartışmalara kap ... Patriyarka Kuramı - Sylvia Walby - Fiyatı & Satın Al ... . Kitap, bir yandan Marksizm, radikal ve liberal feminizm... Sylvia Walby. Patriyarka Kuramı, erkek egemenliği üzerine temel kuramsal tartışmalara kap...