Müzisyen Portreleri

Filiz Ali

Müzisyen Portreleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-08
YAZAR Filiz Ali
ISBN 9750835407
DOSYA FORMATI 12,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Uzun yıllar Türkiye’nin önemli gazetelerinde ve kültür sanat dergilerinde müzik eleştirileri yazan değerli müzikolog Filiz Ali’nin kaleminden bir çağa tanıklık edebilecek portreler...Türkiye’nin yetiştirdiği en önemli müzisyenler İdil Biret, Suna Kan, Ayla Erduran; dünyaca ünlü orkestra şefleri Herbert von Karajan, Antal Doráti, genç yetenekler Efe Baltacıgil, Zeynep Gedizlioğlu kitabın farklı bölümlerinde karşımızı çıkıyor.Filiz Ali, Müzisyen Portreleri’nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. Müzisyen dostlarını, izlediği konserleri ve pırıltısını yakaladığı gençleri anlatırken, müzik tarihinde önemli bir yer tutan öncü müzisyenleri de unutmuyor.Filiz Ali’nin yazılarının gözden geçirilmesiyle oluşturulan Müzisyen Portreleri,“Portreler”, “Gençler” ve “Ölümlerinin Ardından” başlığını taşıyan üç bölümden oluşuyor. Her bölümde yabancı müzisyenlerin ardından Türk müzisyenlere yer veriliyor.Müzisyen Portreleri, Filiz Ali’nin dediği gibi “Müzik mesleğinin çilesini hiç şikâyet etmeden çeken, müzik aşkını bütün öteki aşk ve sevgilerin üstünde tutan, tüm dünya müzik severlerini bağırlarına basan bu eli öpülesi insanlara bir armağan…”Örnek hayatlar, uzun ve çileli çalışmalar, sanat uğruna kat edilen on binlerce kilometre... Filiz Ali, bu portrelerle okura, severek dinledikleri müzisyenlerin ne zor yollardan geçtiklerini anlattığı gibi, onların kimi kişisel özelliklerini de muzipçe dile getiriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Müzisyen Portreleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Müzisyen Portreleri.

...değildi. Bu PDF Müzisyen Portreleri! Onun için ne ?! "Ve ben sadece ... Müzisyen Portreleri Pdf İndir ... ... diğer insanlardan benzer şeyler duydum, gülümsedim. Filiz Ali, Müzisyen Portreleri'nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. Filiz Ali, Müzisyen Portreleri'nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. Filiz Ali, "Müzisyen Portreleri"nde yaptığı çalışmalar ve orga ... Müzisyen Portreleri | Ebookscom ... . Filiz Ali, "Müzisyen Portreleri"nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. Bu sayfada sizin için tüm bilgileri topladık Müzisyen Portreleri kitap, ücretsiz indir, hoş okuma sevgili okuyucular için benzer kitaplar, yorumlar, yorumlar ve bağlantılar aldı. Filiz Ali, Müzisyen Portreleri'nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. Filiz Ali, "Müzisyen Portreleri"nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. 18 TL. Filiz Ali, Müzisyen Portreleri'nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yakından tanıdığı dünyaca ünlü müzisyenlerin hayatlarını anlatıyor. Filiz Ali - Müzisyen Portreleri etiketine sahip kayıtlar gösteriliyor. Kaynaklar: * https://listelist.com/caykovski-hayati/ ** Filiz Ali - Müzisyen Portreleri, YKY, (s: 248-250). 13.89 TL. Filiz Ali, Müzisyen Portreleri'nde yaptığı çalışmalar ve organizasyonlar vesilesiyle pek çoğunu yak...