Avrasya'da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları

Hasan Kanbolat

Avrasya'da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-11-19
YAZAR Hasan Kanbolat
ISBN 6051333816
DOSYA FORMATI 9,7 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Avrasya coğrafyasında stratejik düşünce kültürü Mezopotamya, Anadolu, Eski Yunan, Çin, Hint, İran, Moğol, Türk, Rus medeniyetlerinin etkileri ile çok köklü bir geçmişe sahiptir. Ortak özellikleri, belki de, hemen hepsinde “emperyal” bir tarihin izlerinin bulunmasıdır. İkinci bir ortak özellik ise stratejik düşüncenin “devletin bekası” ve “farklı kültürleri yönetme” motifleri ile bir tekâmül geçirmesidir.Bu çalışmanın özelliklerinden biri coğrafi olarak dev bir mekânı temsil eden Avrasya genelinde dengeli bir temsilin sağlanmış olmasıdır. Bölümlerde göreceğiniz üzere Sırbistan, Ermenistan, Gürcistan, Ukrayna, Rusya, Türkiye, İran, Bulgaristan, Azerbaycan, Türkistan (Orta Asya) ve Belarus düşünce kuruluşları ve kültürleri hakkında detaylı analizler sunulmaktadır. Çalışmanın ikinci özelliği ise bu ulusal ve bölgesel odaklı yazıların aynı zamanda tematik çerçevelerinin de bulunmasıdır. Bu tematik çerçeveler arasında; sivil toplum gelişimi, kültürel parametreler, düşünce kuruluşlarının sınıflandırılması sorunsalı, uzmanlaşan kuruluşlar, “doğuran düşünce kuruluşları,” kamudaki stratejik yönetim süreçleri, bölgesel ve küresel iletişim ağlarında düşünce kuruluşlarının rolleri, güvenlik sektöründeki düşünce kuruluşları, “renkli devrimler” sırasında düşünce kuruluşlarının oynadıkları roller, iktisadi sahada faaliyet gösteren düşünce kuruluşlarının karar alma mekanizmalarındaki etkileri, demokratikleşme ve sivil toplum stratejilerinde düşünce kuruluşları gibi başlıkları bulabileceksiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Avrasya'da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Avrasya'da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları.

...atejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları ... Avrasya'da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları PDF İndir... ... . Mağaza: Nobel Kitap. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. Halkla İlişkiler - Reklam ». Felsefe - Düşünce. Avrasya coğrafyasında stratejik düşünce kültürü Mezopotamya, Anadolu, Eski Yunan, Çin, Hint demokratikleşme ve sivil toplum stratejilerinde düşünce kuruluşları gibi başlıkları bulabileceksiniz. 30 TL. Avrasya coğrafyasında stratejik düşünce kültürü Mezopotamya, Anadolu, Eski Yunan, Çin, Hint, İran, Moğol, Türk, Rus medeniyetlerinin etkileri ile çok köklü bir geçmişe sahiptir. 24.90 TL. Avrasya'da Stratejik Düşünce K ... Avrasya'da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları Kolektif ... . 24.90 TL. Avrasya'da Stratejik Düşünce Kültürü ve Kuruluşları-Nobel Akademik Yayıncılık- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantisi, hızlı teslimat, taksit veya kapıda ödeme... Kolektif. Avrasya coğrafyasında stratejik düşünce kültürü Mezopotamya, Anadolu, Eski Yunan, Çin, Hint, İran, Moğol, Türk, Rus medeniyetlerinin etkileri ile çok köklü bir geçmişe sahiptir. AVRASYA STRATEJİK DÜŞÜNCE KÜLTÜRÜ VE KURULUŞLARI kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. kitapları ve NOBEL 2012 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 6 milyon kitap... Avrasya coğrafyasında stratejik düşünce kültürü Mezopotamya, Anadolu, Eski Yunan, Çin, Hint demokratikleşme ve sivil toplum stratejilerinde düşünce kuruluşları gibi başlıkları bulabileceksiniz. Avrasya coğrafyasında stratejik düşünce kültürü Mezopotamya, Anadolu, Eski Yunan, Çin, Hint demokratikleşme ve sivil toplum stratejilerinde düşünce kuruluşları gibi başlıkları bulabileceksiniz. Kolektif. Avrasya coğrafyasında stratejik düşünce kültürü Mezopotamya, Anadolu, Eski Yunan, Çin, Hint, İran, Mo...