Abdülvehhab Eş-Şa’rani

Ali Namlı

Abdülvehhab Eş-Şa’rani
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-04
YAZAR Ali Namlı
ISBN 9755483863
DOSYA FORMATI 6,97 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Abdülvehhâb eş-Şaʻrânî XVI. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hâkimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfî ve âlimdir. Daha hayattayken nâmı İstanbul’a kadar ulaşmış, Kānûnî Sultan Süleyman zaman zaman kendisine hediyeler göndermiştir. Şaʻrânî sûfîyi ihlâs üzere ilmi ile amel eden âlim olarak tanımlamış, şeriat ve hakikatin birbirinden ayrı ve farklı şeyler olmadığını vurgulamıştır. Tasavvufî düşünce, ahlâk, tarikat usûl ve âdâbı, sûfî tabakātı, kelâm, fıkıh ve hadis konularında yazdığı eserlerine gösterilen yoğun ilgi günümüzde de devam etmektedir. Bir taraftan tasavvuf ehlini müdafaa ederken diğer taraftan yanlış yolda olduğunu düşündüğü sûfîleri de eleştirmekten geri durmamıştır. İbnül-Arabî’nin eserleri ile ilgili çalışmalar yapmış, görüşlerini benimsemiş, fikirlerini savunmuş ve ona yöneltilen tenkitlere cevaplar vermiştir. Elinizdeki bu kitap Abdülvehhâb eş-Şaʻrânî’yi, eserlerini ve tasavvufî görüşlerini daha yakından tanıtmayı amaçlamaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Abdülvehhab Eş-Şa’rani i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Abdülvehhab Eş-Şa’rani.

...ü Osmanlı hakimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfi ve alimdir ... Abdülvehhab Eş-Şa'rani Ali Namlı ... . 17.55 TL. Abdülvehhab eş-Şa'rani 16. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hakimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfi ve alimdir. 24.30 TL. Abdülvehhab Eş Şarani - Abdülvehhâb eş-Şa'rânî XVI. 02 - ŞEYH es-SEYYİD M. SIDDIK HAŞiMi EFENDİ. Abdülvehhâb-ı Şa'rânî Mısır'ın Kalkaşend kasabasında 1493 (H.898) de doğdu. 1565 (H.973) de Mısır'da vefât etti. ABDULVEHHAB EŞ- ... Abdülvehhab Eş Şa Rani - Dünya Sözlük ... .898) de doğdu. 1565 (H.973) de Mısır'da vefât etti. ABDULVEHHAB EŞ-ŞA'RANİ kitapları. 10 sonuç bulundu. Sıralama Şekli 2 cilt takım (ciltli). Abdülvehhab eş-Şarani. Satıcı. : Bellek Kitabevi. Bu Allahü teâlânın Abdülvehhâb-ı Şa'rânî'ye ihsan ettiği bir kerâmetti. Demek ki, bu zamanda Mısır'ın hakîkî sultânı Abdülvehhâb-ı Şa'rânî'ydi. ABDÜLVEHHÂB-I ŞA'RÂNÎ Mısır evliyâsının büyüklerinden ve Şafîi mezhebi fıkıh âlimi. İmâm-ı Şa'rânî ve Kutb-i Şa'rânî lakabıyla meşhurdur. Nesebi, Peygamber efendimize dayanır. 17.01 TL. Abdülvehhâb eş-Şaʻrânî XVI. yüzyılda yaşamış ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hâkimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfî ve âlimdir. Ürün Açıklaması. Abdülvehhâb eş-Şa'rânî XVI. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hâkimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfî ve âlimdir. 17.55 TL. Abdülvehhâb eş-Şaʻrânî XVI. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hâkimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfî ve âlimdir. Abdülvehhab Eş-Şa`rani. Ali Namlı M.Ü. İLAHİYAT FAK. Elinizdeki bu kitap Abdülvehhâb eş-Şaʻrânî`yi, eserlerini ve tasavvufî görüşlerini daha yakından tanıtmayı amaçlamaktadır. 20.25 TL. Abdülvehhab eş-Şa'rani 16. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hakimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfi ve alimdir. Abdülvehhab Eş-Şa'rani. Abdülvehhab eş-Şa'rani 16. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hakimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfi ve alimdir. Abdülvehhab Eş-Şa'rani. Yeni. Abdülvehhab eş-Şa'rani 16. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hakimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfi ve alimdir. 20.25 TL. Abdülvehhab eş-Şa'rani 16. yüzyılda yaşamış, ömrünün yarım asra yakın bir bölümünü Osmanlı hakimiyeti altında geçirmiş Mısırlı bir sûfi ve alimdir. Abdülvehhab Eş-Şa'rani (9789755483863). Şa'rani sûfîyi ihlas üzere ilmi ile amel eden alim olarak tanımlamış, şeriat ve hakikatin birbirinden ayrı ve farklı şeyler olmadığını vurgulamıştır....