Ayı (Karton Kapak)Dokuz Kısa Oyun

Anton Çehov

Ayı (Karton Kapak)Dokuz Kısa Oyun
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-05-31
YAZAR Anton Çehov
ISBN 6053607434
DOSYA FORMATI 6,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Anton Çehov (1860-1904): Oyun ve hikâyeleriyle hayatın yalınlığı ve karmaşası içindeki insanlık durumlarını büyük bir duyarlılıkla işleyerek dünya edebiyatına damgasını vuran en önemli Rus yazarlarından biridir. Bu kitapta yer alan dokuz kısa oyununun altısı komedi, üçü dramdır. Başta Ayı olmak üzere komedileri tüm dünyada defalarca sahnelenmiş, büyük beğeniyle karşılanmıştır. Dramlardan Kuğunun Şarkısı ve Şehir Yolunda kendi hikâyelerinden, Tatyana Repina’ysa Suvorin’in bir oyunundan ilhamla yazılmıştır. Çehov kısa oyunlarında da tıpkı hikâyelerindeki gibi ilk bakışta önemsiz, gülünç ya da tuhaf görünen günlük olayları işlemiştir.Yaşamın sıradan olaylarını kendine has, sade fakat bir o kadar çarpıcı üslubuyla sahneye aktararak Tolstoy’un onun için söylediği “Çehov eşsiz bir yaşam ressamıdır” sözlerinin doğruluğunu kanıtlamıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ayı (Karton Kapak)Dokuz Kısa Oyun i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ayı (Karton Kapak)Dokuz Kısa Oyun.

...ı. Ayı (Karton Kapak) & Dokuz Kısa Oyun ... Ayı Karton Kapak | Turuncu Adam Kitabevleri - İyi Gelecek ... . Yazar. Anton Çehov. Türkiye iş bankası kültür yayınları. Cilt Tipi. Karton Kapak. Dil. TÜRKÇE. Alış-Veriş Listeme Ekle. Ayı (Karton Kapak) Dokuz Kısa Oyun. Çehov kısa oyunlarında da tıpkı hikâyelerindeki gibi ilk bakışta önemsiz gülünç ya da tuhaf görünen günlük olayları işlemiştir. Bu kitapta yer alan dokuz kısa oyununun altısı komedi, üçü dramdır. Başta Ayı olmak üzere komedileri tüm ... Ciltli - Ciltsiz (Karton Kapak) Kitap Farkı Nedir? - YouTube ... . Başta Ayı olmak üzere komedileri tüm dünyada defalarca sahnelenmiş, büyük beğeniyle karşılanmıştır. Kapak Türü. : Karton. Anton Çehov. Anton Çehov (1860-1904): Oyun ve hikâyeleriyle hayatın yalınlığı ve karmaşası içindeki insanlık durumlarını büyük bir duyarlılıkla işleyerek dünya edebiyatına damgasını vura...