Sosyal İnşacılık Kuramı Çerçevesinde Türk ve Bulgar Kimliği

Emine Alpay

Sosyal İnşacılık Kuramı Çerçevesinde Türk ve Bulgar Kimliği
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2018-12-20
YAZAR Emine Alpay
ISBN 6052811429
DOSYA FORMATI 7,15 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Elinizde bulunan kitap yüzyıllar boyu bir arada yaşamış olan Türkler ve Bulgarların kimliklerini inşa etme süreçlerini kuramsal bir çerçeveye oturtarak analiz eden akademik bir çalışmadır. Eser çağdaş siyasal bilimlerin en önemli kurumlarından biri olan ve temel olarak uluslararası ilişkilerin sosyolojik bir bakış açısı ile değerlendirilmesi ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. Osmanlı devleti çatısı altında bir arada yaşamış olan her iki millet, Osmanlı Devleti’nin dağılmasından sonra ulusal kimliklerini inşa etmiş ve iki ayrı devlet olarak varlıklarını sürdürmüşlerdir. Osmanlı Devleti’nin modernleşme süreci ile başlayan ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasıyla içselleştirilen Türk ulusal kimliği inşa edilirken, Bulgar ulusal kimliği de batılı değerler sistemi ve aynı zamanda Panslav kolektif kimliği altında inşa edilmiştir. Soğuk savaş ile birlikte sosyalist kimlik inşasına girişen Bulgaristan’da yaşanan süreç Bulgaristan’da yaşayan geniş Türk nüfusunu doğrudan etkilemiştir. Sosyalist kimlik inşa etme süreci neticesinde Türk nüfusunun asimilasyonuna varan vahim olaylar yaşanmıştır. Komünist sistemin çöküşü ile Bulgaristan’da yaşanan demokrasiye geçiş döneminde ise Türkler çok partili siyasi hayatta temsil imkânı bularak aktif ve önemli bir sol üstlenmiştir. Osmanlı üst kimliği ile bir arada yaşama deneyimi olan Türkler ve Bulgarlar kimliklerini tarihsel kırılmalar ve dönüşümler neticesinde karşılıklı olarak inşa etmişler ve günümüzde biriktirmiş oldukları değerler bütünü ve ortak kültür ile bir arada yaşamaya devam etmektedirler.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sosyal İnşacılık Kuramı Çerçevesinde Türk ve Bulgar Kimliği i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sosyal İnşacılık Kuramı Çerçevesinde Türk ve Bulgar Kimliği.

...si gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır ... Sosyal İnşacılık Kuramı Çerçevesinde Türk ve Bulgar Kimliği... ... . Türk ulusal kimliği inşa edilirken, Bulgar ulusal kimliği de batılı değerler sistemi ve aynı... ...ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. Türk ulusal kimliği inşa edilirken, Bulgar ulusal kimliği de batılı değerler sistemi ve aynı... ...ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınara ... Sosyal İnşacılık Kuramı Çerçevesinde Türk ve Bulgar Kimliği... ... ... ...ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. Türk ulusal kimliği inşa edilirken, Bulgar ulusal kimliği de batılı değerler sistemi ve aynı... ...uluslararası ilişkilerin sosyolojik bir bakış açısı ile değerlendirilmesi ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. 26.50 TL. ...uluslararası ilişkilerin sosyolojik bir bakış açısı ile değerlendirilmesi ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. ...uluslararasi iliskilerin sosyolojik bir bakis acisi ile degerlendirilmesi ve cözümlenmesi gerekliliginin altini cizen sosyal insacilik kurami temel alinarak kaleme alinmistir. 22.53 TL. ...uluslararası ilişkilerin sosyolojik bir bakış açısı ile değerlendirilmesi ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. 22.53 TL. ...uluslararası ilişkilerin sosyolojik bir bakış açısı ile değerlendirilmesi ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. 21.20 TL. ...uluslararası ilişkilerin sosyolojik bir bakış açısı ile değerlendirilmesi ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. ...ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. Türk ulusal kimliği inşa edilirken, Bulgar ulusal kimliği de batılı değerler sistemi ve aynı... ...ve çözümlenmesi gerekliliğinin altını çizen sosyal inşacılık kuramı temel alınarak kaleme alınmıştır. Türk ulusal kimliği inşa edilirken, Bulgar ulusal kimliği de batılı değerler sistemi ve aynı... 21.20 TL. Sosyal İnşacılık Kuramı Çerçevesinde Türk ve Bulgar Kimliği-Hiperlink Yayınları- Sitemizden bütün kitapları en uygun fiyat garantis...