Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Yeni Ufuklar

Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın

Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Yeni Ufuklar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-12
YAZAR Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın
ISBN 6056550621
DOSYA FORMATI 7,8 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Suriye de yaşanan güncel olaylar, Soğuk Savaş yıllarının iki kutuplu dünyasının süper gücü Rusya’nın günümüzde de ne kadar önemli bir aktör olmaya devam ettiğinin göstergesidir. Bölgede yaşanan sıcak gelişmeler karşısında Rusya’nın sergilediği tutumu anlamak için kesitsel olarak sadece nihai hadiselerin değerlendirilmesi çok sığ ve yetersiz olacaktır. Rusya’nın meselelere bakış açısını daha doğru bir perspektifle irdelemek için Rus insanının düşünce yapısını, tarihi dönüm noktalarında sergilediği davranış biçimini, geçirdiği reformları, bu reformların arka planında yatan zihinsel devinimleri ve tüm bunlardan etkilenen Rus Dış Politikasını, bu ulusun geçirdiği tarihi süreç çerçevesinde değerlendirmek gerekir.Ancak, bu şekilde Rusya’nın, Suriye’ de izlediği politikalar daha doğru bir şekilde analiz edilebilinir. Bu eser kapsamında geçmişte bir süper güç konumundaki SSCB'nin varisi sıfatıyla Rusya'nın değişen uluslararası sistemdeki yeri ve ülkenin dış politikası önemli iç ve dış dinamikler açısından incelenerek tespit edilmiş ve okuyucuya sunulmuştur. Okuyucu bu kitap sayesinde, Rusya gibi büyük bir gücün tarihin akışı içinde dış politikasında yaşanan değişimleri ve bunlara etki eden faktörleri inceleme fırsatı bulurken bunun yanı sıra Rusya’nın güncel Suriye sorununa bakış açısını da daha derinlemesine anlama imkânına kavuşur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Yeni Ufuklar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Yeni Ufuklar.

... SSCB`nin varisi sıfatıyla Rusya`nın değişen uluslararası sistemdeki yeri ve ülkenin dış politikası önemli iç ve dış dinamikler açısından incelenerek ... Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Yeni... ... ... Bu eser kapsamında geçmişte bir süper güç konumundaki SSCB'nin varisi sıfatıyla Rusya'nın değişen uluslararası sistemdeki yeri ve ülkenin dış politikası önemli iç ve dış dinamikler açısından incelenerek... ...eğilimin kabaca 'Cenevre Ruhu' adıyla bir Doktrin olarak ortaya çıktığı ve Batı'ya kapalı duran Stalinist dış politika çizgisinin bundan sonra terk edil ... Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Yeni... ... ..eğilimin kabaca 'Cenevre Ruhu' adıyla bir Doktrin olarak ortaya çıktığı ve Batı'ya kapalı duran Stalinist dış politika çizgisinin bundan sonra terk edildiği anlatılmıştır. kremlin-penceresinden-yeni-ufuklar. Uluslararası İlişkiler, Dış Politika. Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Ancak, bu şekilde Rusya'nın, Suriye' de izlediği politikalar daha doğru bir şekilde analiz edilebilinir. ...Yeni Ufuklar %20 indirimli Suriye de yaşanan güncel olaylar, Soğuk devinimleri ve tüm bunlardan etkilenen Rus Dış Politikasını, bu Ancak, bu şekilde Rusya'nın, Suriye' de izlediği politikalar daha... Ancak, bu şekilde Rusya'nın, Suriye' de izlediği politikalar daha doğru bir şekilde analiz edilebilinir. www.limankitap.com/urun/rus-dis-politikasindaki-degisim-ve-kremlin-penceresinden-yeni-ufuklar. Bu eser kapsamında geçmişte bir süper güç konumundaki SSCB'nin varisi sıfatıyla Rusya'nın değişen uluslararası sistemdeki yeri ve ülkenin dış politikası önemli iç ve dış dinamikler açısından incelenerek... Bu eser kapsamında geçmişte bir süper güç konumundaki SSCB'nin varisi sıfatıyla Rusya'nın değişen uluslararası sistemdeki yeri ve ülkenin dış politikası önemli iç ve dış dinamikler açısından... ...biçimini geçirdiği reformları bu reformların arka planında yatan zihinsel devinimleri ve tüm bunlardan etkilenen Rus Dış Politikasını bu ulusun geçirdiği tarihi süreç çerçevesinde değerlendirmek gerekir. ...ve Kremlin Penceresinden Yeni Ufuklar Yazar : ,Mesut Hakkı Caşın,Giray Saynur Derman, SRT Yayınları %15 indirim Fiyat : 34,00 TL Kategori : Pol...