Halkın Bilim Tarihi (Ciltli)

Clifford D. Conner

Halkın Bilim Tarihi (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-01
YAZAR Clifford D. Conner
ISBN 9754036657
DOSYA FORMATI 6,90 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"Cliff Cormer'm Halkın Bilim Tarihi, bilim tarihine fikir tazeleyen, keyifli, yeni bir bakış sunuyor. Böyle bir eserle daha önce hiç karşılaşmadım; bu kitap tarihe seçkinci önyargılardan arınmış bir bakış açısıyla yaklaşıyor ve yaratıcı bir üslupla sıradan insanların, çalışan insanların bilimin gelişiminde oynadığı rolü anlatıyor. Yeni tarihsel verileri, bizleri şaşırtarak, gelenekselliğin saraylarında bir heyecan dalgası yaratarak sunuyor."Howard ZinnHEPİMİZİN OKUL KİTAPLARINDAN öğrendiğimiz bilim tarihine aşinayız: Galileo'nun dünyanın evrenin merkezi olmadığını kanıtlamak için teleskopu nasıl kullandığını, Newton'un ağaçtan düşen elma sayesinde yer çekiminini nasıl keşfettiğini, Einstein'ın basit bir denklemle zaman ve uzamın gizemlerini nasıl çözdüğünü biliyoruz. Bu geleneksel cesaret öyküsü, Büyük Fikirleri olan birkaç Büyük Adamı tüm insanlığın karşısında öne çıkarır ve bilimi tamamıyla bunlara borçlu olduğumuzu salıklar.Oysa Bilim her zaman kolektif bir çabanın ürünü olmuştur. Halkın Bilim Tarihi'nde ise dikkatler, sonunda, avcı-top-layıcılara, köylü çiftçilere, denizcilere, madencilere, demircilere, halk şifacılarına ve günlük yaşam mücadelesinde var olma çabası içerisinde sürekli doğa ile yüzleşen sıradan insanlara yönelmiştir. Tıp bilimi, okuryazar olmayan antik çağ insanının bitkilerin iyileştirici özelliklerini keşfetmesiyle başlamıştır. Kimya ve metalürji antik çağlarda yaşamış madencilerin, demircilerin ve çömlekçilerin çalışmalarıyla ortaya çıkmış; jeoloji ve arkeoloji de yine madenlerde doğmuştur. Matematik varoluşunu ve, büyük ölçüde, gelişimini binlerce yıl boyunca arazi etütçülerine, tüccarlara, muhasebecilere ve tamircilere borçlu olmuştur. Bilimsel Devrime damgasını vuran ampirik (deneysel) yöntem de, bu yöntemin faydalandığı çok sayıdaki bilimsel veriler de Avrupalı zanaatkarların atölyelerinden doğmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Halkın Bilim Tarihi (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Halkın Bilim Tarihi (Ciltli).

...alkın Bilim Tarihi. Basım Tarihi. : 2013 ... Halkın Bilim Tarihi (Ciltli) Pdf Kitap İndir - Pdf Kitap İndir ... . Kapak Türü. : Ciltli. Dili. : Türkçe. "Cliff Cormer'm Halkın Bilim Tarihi bilim tarihine fikir tazeleyen keyifli yeni bir bakış sunuyor. ...Ankara Tel: (312) 397 16 17 Faks: (312) 397 03 07 Halkın Bilim Tarihi Madenciler, Ebeler ve "Basit Tamirciler" Clifford D. Conner Çeviri Zeynep Çiftçi Kanburoğlu TÜBİTAK POPÜLER BİLİM KİTAPLAR! Bilim tarihi üzerine yazılmış kitaplar sıkıcı mıdır? Ana akım bilim tarihi anlatıları "dahi bilim insanı" mitine dayanır. Hepimiz okul kitaplarından öğrendiği ... Halkın Bilim Tarihi - Clifford D.Conner -Halkkitabevi ... . Hepimiz okul kitaplarından öğrendiğimiz bilim tarihine aşinayız: Galileo'nun dünyanın... Cliff Conner'ın Halkın Bilim Tarihi, bilim tarihine fikir tazeleyen, keyifli, yeni bir bakış sunuyor. Sayfa Sayısı: 580. Basım Yılı: Eylül 2012. Cilt Durumu: Ciltli. Kağıt Türü: 2. Hamur. Halkın Bilim Tarihi bu anlayışla ilgilidir. Alıntı yapılacak öyle çok örnek var ki buraya sığdırmak olanaklı değil. Halkın Bilim Tarihi okuduğum en iyi kitaplardan. TUBİTAK bilim kitapları serisinden. 9 €. "Cliff Cormer'm Halkın Bilim Tarihi, bilim tarihine fikir tazeleyen, keyifli, yeni bir bakış sunuyor. Böyle bir eserle daha önce hiç karşılaşmadım; bu kitap tarihe seçkinci önyargılardan arınmış bir bakış... Halkın Bilim Tarihi Ciltli. Madenciler, Ebeler ve Basit Tamirciler. A People's History of Science. Cliff Conner'ın Halkın Bilim Tarihi, bilim tarihine fikir tazeleyen, keyifli, yeni bir bakış sunuyor. Bilim her zaman kolektif bir çabanın ürünü olmuştur. Halkın Bilim Tarihi'nde ise dikkatler, sonunda, avcı toplayıcılara, köylü çiftçilere, denizcilere, madencilere, demircilere... Halkın Bilim Tarihi-Madenciler,Ebeler ve "Basit Tamirciler" Clifford D.Conner Çeviren:Zeynep Çiftçi Kanburoğlu Tübitak... Facebook'ta Halkın Bilim Tarihi'nin daha fazla içeriğini gör. Cliff Conner'ın Halkın Bilim Tarihi, bilim tarihine fikir tazeleyen, keyifli, yeni bir bakış sunuyor. Böyle bir eserle daha önce hiç karşılaşmadım; bu kitap tarihe seçkinci önyargılardan arınmış bir bakış... HALKIN BİLİM TARİHİ - CİLTLİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. CLİFFORD D. CONNER kitapları ve TÜBİTAK 2012 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... "Cliff Cormer'm Halkın Bilim Tarihi, bilim tarihine fikir tazeleyen, keyifli, yeni bir bakış sunuyor. B...