Gök-Türk TamgalarıÖz Türk Ses İmgeleri

Hüseyin Oğuztürk

Gök-Türk TamgalarıÖz Türk Ses İmgeleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-13
YAZAR Hüseyin Oğuztürk
ISBN 6059707084
DOSYA FORMATI 5,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Dünya'nın ilk yazı sistemlerinden olan ve Göktürk Devleti'nin resmi alfabesi olarak kullanılan Orkun (Göktürk) alfabesinin kolay ve sistemli bir şekilde öğrenilmesi konusunda, konuya ilgi duyan ya da Göktürkçe yazışmak isteyenlere öz Türk ses imlerini, Gök-Türk tamgalarını öğreten bir kılavuz.Ulu Türkçemizin ilk yazısını öğrenmek isteyenlere bir kılavuz olarak hazırlanan bu betikten (kitaptan), 38 tamga(harf)'dan oluşan Orkun Damgalığıyla kolayca okuma-yazma öğrenebileceksiniz.Atalarımızın bize en büyük mirası bu tamgalar, Bilge Kağan'ın Tonyukuk'un öğütlerini bizlere ulaştıran bengü taşların en büyük bekçileri.Atalarımızın bizlere en büyük hediyesi, öz Türk tamgalarımızı Göktürk Devleti resmi alfabe olarak kullanmıştır.Tarihi ve kökeni hakkında elimizdeki belge ve bilgiler yetersiz kalmakla birlikte M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan Göktürk tamgaları ile yazılmış eser ve kalıntılar keşfedilmiş bulunmaktadır.Günümüzde sayısal ortamda da kullanılabilen ve gün geçtikçe artan ilgi ile öğrenilen tamgalarımızla pek çok çevrimiçi ve baskılı yayında üretilmektedir.Bu kaynakçada bugüne değin elimize geçen tüm eserlerden elde edilen bilgiler ışığında, Gök-Türk alfabesi ya da Orkun alfabesi’nin tüm tamgaları, yazım kuralları, yazım şekilleri, tüm ilgililerin rahatça okuyup yazar olabilmesi için sunulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Gök-Türk TamgalarıÖz Türk Ses İmgeleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Gök-Türk TamgalarıÖz Türk Ses İmgeleri.

...k alfabesi ile çözülen etrüsk yazıtları Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın Turuz bir kültürel ocak olarak dilcilik ve dilciliğin yükselişi uğrunda birçok kitap, sözlük ve yazılar sunmaktadır ... Göbekli TEPE-10 : Öntürklerin İzleri | Simgeler | Tamgalar ... . Turuz Türkçe dil ve etimoloji kütüphanesidir. Kavimler Göçüyle birlikte dünyaya dağılan Türk boyları, yaşam biçimleri, kültürler ve kullandıkları simgeler ile yine dikkatleri üzerine çekmiştir. This entry was posted in öntürkler, göktürk, göktürkçe, orhun, orta asya, tamga, türk tarihi and tagged altay, göktürk, göktürkçe Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın Nuray Bilgili'nin kaleme al ... Göktürk Tamgalari ... . This entry was posted in öntürkler, göktürk, göktürkçe, orhun, orta asya, tamga, türk tarihi and tagged altay, göktürk, göktürkçe Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın Nuray Bilgili'nin kaleme aldığı "Türklerin Kozmik Sembolleri: Tamgalar" adlı kitap çok d...