Kurtuluş Savaşı Hatıratı

Tabibzade Mehmet Tevfik Fırat

Kurtuluş Savaşı Hatıratı
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-25
YAZAR Tabibzade Mehmet Tevfik Fırat
ISBN 6051511702
DOSYA FORMATI 12,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gün Gün 1. Dünya Ve Kurtuluş Savaşı19. yüzyıl sonlarında başlayan ve yirminci yüzyılın ilk çeyreğine kadar devam eden olayları anlatan bu hatırat, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı’nın ilk ağızdan gün gün anlatımıdır.Eskişehir’de geçen çocukluk yıllarından sonra gençlik yılları Birinci Dünya Savaşı’na denk düşer. Küçük Zabit Mektebi’ne kaydolduktan sonra Osmanlı ordusunun Irak cephesine gönderilir. Bağdat, Musul, Samarra ve Cizre gibi yerlerde meşakkatli günler geçirir. Daha sonra binlerce kilometre uzakta, Kuzey Avrupa’nın dondurucu soğuğunda Galiçya cephesinde bulunur. Bu dondurucu soğuktan sonra Filistin’in sıcağında bulur kendini. Burada İngiliz esaretini yaşar. Türk milletinin şahlanmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’nda Kütahya ve Eskişehir cephelerinde çarpışır.Kurtuluş Savaşı gazisi olan babam Mehmet Tevfik Fırat’ın hatıraları sadece kendi hatıraları olmayıp; günümüzden yüz yıl önce bu topraklarda yaşayan Ahmetlerin, Mehmetlerin, Alilerin, Zeyneplerin, Ayşelerin, Fatmaların birer hikâyesidir. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kurtuluş Savaşı Hatıratı i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kurtuluş Savaşı Hatıratı.

...Kağıt Cinsi: Kitap Kağıdı Çevirmen: Tabibzade Mehmet Tevfik Fırat ... Kurtuluş Savaşı Hatıratı - ePttAVM ... . Kurtuluş Savaşı Hatıratı. Yayınevi : Hayat Yayınları. Yazar : Tabibzade Mehmet Tevfik Fırat. Eskişehir'de geçen çocukluk yıllarından sonra gençlik yılları Birinci Dünya Savaşı'na denk düşer. Kurtuluş Savaşı Hatıratı - Mehmet Tevfik Fırat. Gün Gün 1. Dünya Ve Kurtuluş Savaşı. Eskişehir'de geçen çocukluk yıllarından sonra gençlik yılları Birinci Dünya Savaşı'na denk düşer. Kurtuluş Savaşı Hatıratı (9786051511702). Marka : Mehmet Tevfik F ... Kurtuluş Savaşı Hatıratı Mehmet Tevfik Fırat ... . Kurtuluş Savaşı Hatıratı (9786051511702). Marka : Mehmet Tevfik Fırat. Eskişehir'de geçen çocukluk yıllarından sonra gençlik yılları Birinci Dünya Savaşı'na denk düşer. 13 TL. 19. yüzyıl sonlarında başlayan ve yirminci yüzyılın ilk çeyreğine kadar devam eden olayları anlatan bu hatırat, Birinci Dünya Savaşı ve Kurtuluş Savaşı'nın ilk ağızdan gün gün anlatımıdır. Kurtuluş Savaşı Hatıratı, edebiyat - roman kategorisinde 17 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Edebiyat - RomanEdebiyat - Roman. Yorum Yaz. Ürün Adı: Kurtuluş Savaşı Hatıratı. Kurtuluş Savaşı Hatıratı (9786051511702). Marka : Mehmet Tevfik Fırat. Eskişehir'de geçen çocukluk yıllarından sonra gençlik yılları Birinci Dünya Savaşı'na denk düşer....