Türk Sosyologları ve Eserleri (2 Cilt)

Türk Sosyologları ve Eserleri (2 Cilt)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2010-01-01
YAZAR
ISBN
DOSYA FORMATI 6,20 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sosyoloji, kendi içindeki farklılıkları inkâr temelinde değil, bu farklılıklardan ve eleştiriden güç alarak zenginleşmiş, bilim kimliğini kazanmıştır. Sosyolojiyi kutsallaşmış bir bilgi, dogma olmaktan çıkaran da bu tartışmanın bilimsel bir yöntem anlayışı çerçevesinde kurumsallaşmasıdır .Türk sosyologları ve eserleri konusu bu açıdan sosyolojimizin temel konularından biridir ; sosyoloji eğitiminin ve donanımımızın ayrılmaz bir parçasıdır. Bilimsel eleştiri ve özeleştiri mekanizmasının eğitime dönüşmüş halidir. Sosyolojide elde ettiğimiz sonuçlar her koşulda yeniden ele alınmak, yeniden değerlendirmek zorundadır. Türk sosyologları ve eserlerinin defalarca ele alınmasının ve her seferinde yeni değerlendirmelerle zenginleşmesinin nedeni budur. Aksi taktirde sosyolojide gelişmeden de söz edilemez. Sosyolojimizin sıra dışı serüveni kendi aramızdaki örgütsel, kurumsal ilişkileri de tartışma ve daha ileriye götürme imkanı veriyor. Sosyoloji Yıllığı’nın bu kitabının ana gerekçesi budur.Türk sosyolojisinin ağırlık kazanmasının yolu ancak kendi geçmişi ve eğilimleri üzerinde yeni bir tartışma başlatmaktan geçiyor. Yerli sosyoloji birikiminden vazgeçmek sosyolojimizden, daha kötüsü toplumumuzdan ve toplum sorunlarımızın çözümü için uğraş vermekten vazgeçmektir.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Türk Sosyologları ve Eserleri (2 Cilt) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Türk Sosyologları ve Eserleri (2 Cilt).

...rleri (2 Cilt). Türk sosyologları ve eserlerinin defalarca ele alınmasının ve her seferinde yeni değerlendirmelerle zenginleşmesinin nedeni budur ... Türk Sosyologları ve Eserleri (2 Cilt) | Kitap Listeleri, Kitap, Türkler ... . Kolektif. Sosyoloji, kendi içindeki farklılıkları inkar temelinde değil, bu farklılıklardan ve eleştiriden güç alarak zenginleşmiş, bilimin kimliğini kazanmıştır. İkinci Kural: Diğer çekici insanlarla arkadaş olmak. Üçüncü Kural: İmkansız bir aşka kapılmak. Önemli bir düşünürün önerileri ya da bir türün öne çıkan eserlerine dair tavsiyeleri sizlere ul... Kolektif. Sosyoloji, kendi içindeki fa ... Türk Sosyologları ve Eserleri (2 Cilt Takım) Satın Al | OdaKitap.com ... . Önemli bir düşünürün önerileri ya da bir türün öne çıkan eserlerine dair tavsiyeleri sizlere ul... Kolektif. Sosyoloji, kendi içindeki farklılıkları inkar temelinde değil, bu farklılıklardan ve eleştiriden güç alarak zenginleşmiş, bilim kimliğini kazanmıştır. 36 TL. Türk sosyologları ve eserlerinin defalarca ele alınmasının ve her seferinde yeni değerlendirmelerle zenginleşmesinin nedeni budur. Aksi taktirde sosyolojide gelişmeden de söz... Türk sosyologları ve eserlerinin defalarca ele alınmasının ve her seferinde yeni değerlendirmelerle zenginleşmesinin nedeni budur. Aksi takdirde sosyolojide gelişmeden de söz edilemez. Türk sosyologlan ve eserlerinin defalarca ele alınmasının ve her seferinde yeni değerlendirmelerle zenginleşmesinin nedeni budur. Aksi takdirde sosyolojide gelişmeden de söz edilemez. Bu kitap her çağdaş insanın bilmesi gereken modern psikolojinin temel kavramlarını ilk kez Türk bilim adamlarının katkılarıyla ve Türk toplum yapısının özellikleriyle kaynaştırarak sunmaktadır. Sosyoloji, kendi içindeki farklılıkları inkâr temelinde değil, bu farklılıklardan ve eleştiriden güç alarak zenginleşmiş, bilim kimliğini kazanmıştır....