Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut

Kamal Abdulla

Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-06-13
YAZAR Kamal Abdulla
ISBN 9754379259
DOSYA FORMATI 4,19 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gizli Dede Korkut adlı çalışması yayımlandığında Azerbaycan'da geniş ilgi uyandıran Prof. Dr. Kamal Abdulla, 1950 yılında Bakû'da doğmuş, 1973'te Azerbaycan Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi'nden mezun olmuştur. Moskova'da İlimler Akademisi Dil Bilimi Enstitüsü'nde "Dede Korkut Destanlarında Sentaktik Paralelizm" konulu çalışmasını tamamladıktan sonra 1977'de Azerbaycan'a dönen araştırmacı, burada Azerbaycan İlimler Akademisi Nesimî Dil Bilimi Enstitüsü'nde çalışmaya başlamıştır. 1983'te "Azerbaycan Dili Sentaksının Nazarî Problemleri" adlı çalışmasıyla doktor olan Abdulla, 1984'ten itibaren Yabancı Diller Üniversitesi Genel Dil Bilimi ve Azerbaycan Dil Bilimi bölümlerinin başkanlıklarını yürütmüş olup halen Bakı Slavyan Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmaktadır. Çeşitli makaleleri ve kitapları olan araştırmacının bilim adamlığı yanı sıra romancılık, tiyatro yazarlığı ve şairlik yönü de vardır. Kamal Abdulla’nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, BüyücülerDeresi gibi inceleme ve romanları, birçok ülkede yayımlandığı gibi Türkiye’de de yayımlanmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut.

...Korkut adlı çalışması yayımlandığında Azerbaycan'da geniş ilgi uyandıran Prof ... Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut ... . Dr. Kamal Abdulla, 1950 yılında Bakû'da doğmuş, 1973'te Azerbaycan Devlet Üniversitesi Filoloji Fakültesi'nden... 20.90 TL. Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut - Kamal Abdulla - Ötüken Neşriyat. Gizli Dede Korkut adlı çalışması yayımlandığında Azerbaycan'da geniş ilgi uyandıran Prof. Kamal Abdulla'nin Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazmasi, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanlari, bircok ülkede yayimlandigi gibi Türkiye'de de yayimlanmistir. Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi ince ... Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut... - Savaş Kitap ve Yayinevi ... . Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanları, birçok ülkede yayımlandığı gibi Türkiye'de de yayımlanmıştır. Sizlere Ali İhsan 'ın yazdığı ve ÖTÜKEN NEŞRİYAT 'ın yayınladığı 359 sayfalık 9754379259 ISBN numarasına sahip Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut pdf eseri hakkında pdf paylaşımı yaptık. Web sitemizde PDF, Kindle, Ebook, Epub ve Mobi formatlarında indirerek PDF kitaplarının indirilebilmesi için ücretsiz Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut Üç kızkardeş ve savaş sunuyoruz. Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanları, birçok ülkede yayımlandığı gibi Türkiye'de de yayımlanmıştır. 21.70 TL. Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanları, birçok ülkede yayımlandığı gibi Türkiye'de de yayımlanmıştır. Edebiyat/. Roman (Çeviri)/. Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut. Gizli Dede Korkut adlı çalışması yayımlandığında Azerbaycan'da geniş ilgi uyandıran Prof. 25.73 TL. Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanları, birçok ülkede yayımlandığı gibi Türkiye'de de yayımlanmıştır. Gizli Dede Korkut adlı çalışması yayımlandığında Azerbaycan'da geniş ilgi uyandıran Prof. Ürün Sepetinize Eklendi! Mitten Yazıya veya Gizli Dede Korkut. 20,15 TL. Kamal Abdulla'nın Gizli Dede Korkut, Eksik El Yazması, Büyücüler Deresi gibi inceleme ve romanlar...