Kaybettiğin Yerde Ara

Ferda Bütün

Kaybettiğin Yerde Ara
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-12-01
YAZAR Ferda Bütün
ISBN
DOSYA FORMATI 11,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Toprağında ara sana ne gerekse Başkalarının ateşinden sana ne! Doğruyu arama ve yaşamadaki samimiyettir insanı kurtaran. Arama ibadetinin de doğru yerde yapılması hakikate kavuşturacaktır insanı. Dışarıda harıl harıl bir şeyler arayan kişiye ‘ne arıyorsun?” diye sormuşlar. ‘Yüzüğümü kaybettim, onu arıyorum’ demiş. Nerde kaybettiğini sormuşlar. ‘İçerde’ demiş. İçerde kaybettiğini dışarıda arayan kişi aradığına ulaşabilir mi!? Bunun için kaybettiğimiz şeyi, nerede kaybettiğimizi bilmek aramanın en önemli şartıdır. Kaybettiğimiz gücü, huzuru, dayanışmayı yeniden kazanmak için, kaybolduğumuz yeri iyi belirlemeli ve oradan yeniden ayağa kalkmalıyız. “Çocuk düştüğü yerden kalkar”. O düştüğümüz yerde, kendimizle beraber elimizden düşürdüğümüz Kur’an da vardı. Kalkacağımız yerde neler vardı, bu işaretlere odaklanmalıdır. Kitap boyunca, bu işaretleri aramaya, bulmaya çalıştık. Temel izleğimizdi ‘aramak ibadeti’… Yeri geldi sorguladık, yeri geldi nasihatleştik. Kimi zaman gürültü çıkardık kimi zaman sessiz sedasız yol almamız gerekti. Yürürken, bulduğumuz izlere bir ‘mim koyduk’ ve devam ettik yolumuza, arkamızdan gelenler görsün, takip etsin diye izlerimizi… Bu arayışta; ‘körleşme’ tehlikesine, ‘gayretsizlik ve tembellik’ hastalığına, zevk ve zühd hayatından cehde ve azmin içinde arınmaya ve yücelmeye dair işaretler bıraktık. “İçimizde, kendini Allah'a vermiş olanlar da, yazık edenler de vardır. Kendini Allah'a veren kimseler, işte onlar, doğru yolu arayanlar, ona layık olanlardır.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Kaybettiğin Yerde Ara i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Kaybettiğin Yerde Ara.

...ışarıda harıl harıl bir şeyler arayan kişiye 'ne arıyorsun?" diye sormuşlar ... Kaybettiğin Yerde Ara - Ferda Kürün... | garantikitap.com ... . 'Yüzüğümü kaybettim, onu arıyorum' demiş. Doğruyu arama ve yaşamadaki samimiyettir insanı kurtaran. Arama ibadetinin de doğru yerde y.. 'Yüzüğümü kaybettim, onu arıyorum' demiş. Nerde kaybettiğini sormuşlar. Arama ibadetinin de doğru yerde yapılması hakikate kavuşturacaktır insanı. Dışarıda harıl harıl bir şeyler arayan kişiye 'ne arıyorsun?" diye sormuşlar. 'Yüzüğümü kaybettim onu arıyorum' demiş. Arama ibadetinin de doğru yerde y ... Kaybettiğin Yerde, Sen Beni Ara Şiiri - Vefa Arayan Şair - Edebi .. ... . 'Yüzüğümü kaybettim onu arıyorum' demiş. Arama ibadetinin de doğru yerde yapılması hakikate kavuşturacaktır insanı. Dışarıda harıl harıl bir şeyler arayan kişiye 'ne arıyorsun? diye sormuşlar. 'Yüzüğümü kaybettim, onu arıyorum' demiş. Ferda Kürün. Toprağında ara sana ne gerekse Başkalarının ateşinden sana ne! Doğruyu arama ve yaşamadaki samimiyettir insanı kurtaran. Arama ibadetinin de doğru yerde yapılması hakikate kavuşturacaktır insanı. Dışarıda harıl harıl bir şeyler arayan kişiye 'ne arıyorsun? diye sormuşlar. 'Yüzüğümü kaybettim, onu arıyorum' demiş. Kaybettiğin Yerde Ara - Ferda Kürün [PDF, EPUB]. Toprağında ara sana ne gerekse Başkalarının ateşinden sana ne! Doğruyu arama ve yaşamadaki samimiyettir insanı kurtaran. Ara. Her yerde Konular Bu forum Bu konu. Yanındakiler sinirlenip, "Hocam iyide evde kaybettiğin anahtarı pazar yerinde niye arıyorsun?" dediklerinde Hoca hiç beklemeden cevap veri: "Burası daha... Cinali fıkra anlatıyor... Herkes yerde. 1 ay önce. 40 izlenme. Zafer Bizimdir - Her Yerde Paylaşalım Lütfen. 7 ay önce. 334 izlenme. Arama ibadetinin de doğru yerde yapılması hakikate kavuşturacaktır insanı. Dışarıda harıl harıl bir şeyler arayan kişiye 'ne arıyorsun? diye sormuşlar. 'Yüzüğümü kaybettim, onu arıyorum' demiş. Kopioi linkki twiittiin. Upota twiitti. Karanlıkta da olsa kaybetiğini kaybettiğin yerde ara aydınlıkta değil. 8.14 - 12. syysk. 2013....