Mimarın SoluğuPeter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler

Prof. Dr. İhsan Bilgin

Mimarın SoluğuPeter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-01-29
YAZAR Prof. Dr. İhsan Bilgin
ISBN 6053160335
DOSYA FORMATI 9,27 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

İsviçreli mimar Peter Zumthor, 1990’larla birlikte gelen enformasyon ve iletişim yönelimli ikinci postmodern dalgaya en keskin direnci gösteren kültür muhaliflerinin başında geliyor. Yazılı ve sözlü siyasi bir karşı koyuş değil bu; yaptığı işle, söz ve imge dolaşımı üzerine kurulu bu dünyanın umurunda bile olmadığını bir kez daha dışavurmuş oluyor. Üstelik de her seferinde başka bir şekilde: Bir seferinde ilkel toprak kap yapma tekniğine öykünerek, bir başkasında kayaların tektonik dizilişinden ilham alarak, ötekinde ise kereste depolarına sığınarak ya da balık sırtından esinlenerek. Her seferinde malzemeyle ve durumla tamamen kendine has bir ilişki kuran işlerinin tek ortak yanı doğrudan duyulara dokunmak, duyuları uyarmak üzere kurgulanmış olmaları. Bu kitapta Peter Zumthor’un dünyası, kendisine 2008’de mimarlığın Nobeli sayılan Pritzker ödülünü getiren işleri ele alınarak irdeleniyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mimarın SoluğuPeter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mimarın SoluğuPeter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler.

...rlikte gelen enformasyon ve iletişim yönelimli ikinci postmodern dalgaya en keskin direnci gösteren kültür muhaliflerinin başında geliyor ... Mimarın Soluğu Peter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler... ... . İstanbul Yazıları : Kent ve Mimari Üzerine Düşünceler. M. Sinan Genim. Kırmızı Kedi. Öneri Kutusu. İsviçreli mimar Peter Zumthor, 1990'larla birlikte gelen enformasyon ve iletişim yönelimli ikinci postmodern dalgaya en keskin direnci gösteren kültür muhaliflerinin başında geliyor. İsviçreli mimar Peter Zumthor, 1990'larla birlikte gelen enformasyon ve iletişim yönelimli ikinci postmodern dalgaya en keskin direnci gö ... Mimarın Soluğu & Peter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler Pdf... ... . İsviçreli mimar Peter Zumthor, 1990'larla birlikte gelen enformasyon ve iletişim yönelimli ikinci postmodern dalgaya en keskin direnci gösteren kültür muhaliflerinin başında geliyor. Ihsan Bilgin. İsviçreli mimar Peter Zumthor, 1990'larla birlikte gelen enformasyon ve iletişim yönelimli ikinci postmodern dalgaya en keskin direnci gösteren kültür muhaliflerinin başında geliyor. 20.40 TL. Mimarın Soluğu Peter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler. Isviçreli mimar Peter Zumthor, 1990'larla birlikte gelen enformasyon ve iletisim yönelimli ikinci postmodern dalgaya en keskin direnci gösteren kültür muhaliflerinin basinda geliyor. Mimarın Soluğu yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Mimarın Soluğu kitabına benzeyen kitaplar. Alt başlık: Peter Zumthor Mimarlığı Üzerine Denemeler....