Mezarlar ve Mumyalar

Turgay Tuna

Mezarlar ve Mumyalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-05
YAZAR Turgay Tuna
ISBN 9753903486
DOSYA FORMATI 4,50 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Gerçek ve kurmacayı ustalıkla birleştirerek belgesel bir nitelik taşıyan, heyacan verici ve merak uyandıran bir anlatı...Eski Mısır’ın gizemi iki yüzyıldan bu yana dünyanın hemen her köşesinden insanları bir manyetik alan gibi çekmeye devam ediyor.Mumyalar, mezarlar, piramitler, tapınaklar; Akhenaton, Nefertiti, II. Ramses, Kleopatra ve tabii ki mezarından çıkartılan muhteşem hazinesi kadar lanetleriyle de ünlenmiş Tutankhamon…Tarihi gizemlerle dolu Antik Mısır uygarlığı hakkında dünyada birçok kitap yayınlandı. Türk okurlar da bilinmeyene duyduğu ilgi ve merakını, çeviri kitaplarla doldurmaya çalıştı.Mısır’a görevli olarak gitmiş, orada uzun yıllar yaşamış ve defalarca mezarlara girip Teb’den Tel El Amarna’ya Antik Mısırlıların izini sürmüş;bu süreç içinde de başından birbirinden ilginç anılar geçmiş Turgay Tuna tarafından kaleme alınan bu kitabı okurken, heyecanlı bir temponun içine girecek; Antik Mısır’ın mumyalarını, mezarlarını ve bunların bulunuş öykülerini anlatan bu yapıtı bir solukta bitireceksiniz.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Mezarlar ve Mumyalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Mezarlar ve Mumyalar.

... ve merak uyandıran bir anlatı... Eski Mısır'ın gizemi iki yüzyıldan bu yana dünyanın hemen her ... Mezarlar ve Mumyalar - %17 İndirimli - Turgay Tuna - E Yayınları - K ... ... Film endüstrisinin beynimize işlediği mumya ve mumyacılık kavramları bunlar. Fakat zamanla hırsızlık gibi durumlar sebebiyle kapalı mezarlar yapılmaya başlanmıştır. Eski Mısır'ın gizemi iki yüzyıldan bu yana dünyanın hemen her köşesinden insanları bir manyetik alan gibi çekmeye devam ediyor. Mumyalar, mezarlar, piramitler, tapınaklar; Akhenaton, Nefertiti, II. Turgay Tuna. Gerçek ve kurmaca ... Mezarlar ve Mumyalar Turgay Tuna ... . Mumyalar, mezarlar, piramitler, tapınaklar; Akhenaton, Nefertiti, II. Turgay Tuna. Gerçek ve kurmacayı ustalıkla birleştirerek belgesel bir nitelik taşıyan, heyacan verici ve merak uyandıran bir anlatı... Eski Mısır'ın gizemi iki yüzyıldan bu yana dünyanın ...