Sultan FatihII.Mehmed

Mehmet Çiçek

Sultan FatihII.Mehmed
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-30
YAZAR Mehmet Çiçek
ISBN 6053234746
DOSYA FORMATI 4,26 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“1431 yazında evvelâ Güneş tutuldu ve en azametli hâli korku ve dehşet içinde Konstantiniyye’den seyredildi; ortalık öyle zifiri karanlık oldu ki, gün ortasında gökyüzünde yıldızlar göründü. Bundan bir ay kadar sonra üç gece arka arkaya fecr-i şimalî göründü.Arkasından pek muhteşem bir kuyruklu yıldız doğdu. Kuyruğu doğu ufkunun üstünde, başı gökkubbesine doğru, sabah ezanı vaktinde Konstantiniyye ve civarındaki memleketlerin semasını bir hafta kadar değerli taşlarla donatılmış bir sorguç halinde süsledi. O yıl ve ertesi yıl Anadolu ve Rumeli’de doğan çocukların çoğu erkekti ve koyunlar, keçiler ikiz yavruladılar, ineklerin yavruları hep dişi oldu ve atların yavruları erkek oldu. Tarlalarda başakların taneleri iri ve dolgun oldu, bağ ve bahçelerde ağaçlar meyveyle donandı.Hicrî 835 yılı Recebinin 26-27’nci ve Milâdî 1432 Martının 29-30’uncu gecesi ve bir pazar gününün sabah vaktinde, ki Güneş aslan burcundaydı, Sultan II. Murad’ın, Sinop hükümdarı İsfendiyar Bey kızı Hatice Halime Hüma Hatun’dan bir oğlu dünyaya geldi. Bu oğul, FATİH’ti.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Sultan FatihII.Mehmed i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Sultan FatihII.Mehmed.

...et… Fatih Sultan Mehmet kimdir? Türk İmparatoru II ... Habertürk: Fatih Sultan Mehmet Kimdir? Fatih Sultan... ... . Fatih Sultan Mehmet (1431 - 1481). HAYATI. Padişahlık Sırası: 7 Saltanatı: 31 Yıl ciddiyetini anlayan Sultan Mehmed yazdigi mektupla babasini yeniden saltanata dâvet etti. Fatih Sultan Mehmet kimdir en çok hangi özelliği ile tanınır? Mehmet II, edebiyat, güzel sanatlar ve anıtsal mimariyle de ilgilenen bir deha devlet adamı ve bir askeri liderdi. Fatih Sultan Mehmet'in, Osmanlı tarihinde, Kanuni S ... İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet | Ne Nedir Vikipedi ... . Fatih Sultan Mehmet'in, Osmanlı tarihinde, Kanuni Sultan Süleyman'dan bile ayrı bir yeri olduğunu söyleyebiliriz. Zira Sultan II. Mehmed. Adresi. : Fatih Camii, İstanbul, Türkiye. Doğum Tarihi. : 30 Mart 1432. "Büyüklükte ben Fatih Sultan Mehmet'in çırağı bile olamam. Fatih Sultan Mehmed. Doğum tarihi : 30.Mart.1432 Ölüm tarihi : 03.Mayıs.1481. Burcu : Koç. Meslek : Padişah. Fatih Sultan Mehmed doğum yeri : Edirne. Büyük kumandan ve dehasıyla adını tarihe altın harflerle yazdıran Padişah Fatih Sultan Mehmet 1481 yılında Gebze yöresinde Hünkarçayırı'nda vefat eder. İstanbul'un fetheden Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'daki tüm hükümlüleri serbest bırakır. Bu sıcaktan herkes gibi Fatih Sultan Mehmet de nasibine düşeni almıştı. [12] İdris-i Bitlisi'nin Heşt Behişt'ine Göre Fatih Sultan Mehmed ve Dönemi, haz. Fatih ve Fütühatı adlı kitabında Yakup Paşa'nın Venedik Senatosuyla Sultan Mehmet'i... Fatih Sultan Mehmet'in kaç tane karısı vardır, kaç kez evlilik yapmıştır ve Fatih'in kaç çocuğu vardır isimleri, kimler soruları yeni dizi Mehmed Bir Cihan Fatihi ile tekrar akıllara... Fatih Sultan Mehmet. Fatih Sultan Mehmed. Osmanlı pâdişâhlarının yedincisi. İstanbul'un fâtihi olup, İkinci Murad Hanın oğludur. Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisinde merak edilen isim Fatih Sultan Mehmet oldu. Fatih Sultan Mehmet kimdir? II. Mehmed 30 Mart 1432 yılında doğdu. Sultan Mehmet bu saldırı üzerine babasını mektupla yeniden saltanatın başına geçmeye davet etti. Kaynak: Yavuz Bahadıroğlu, Fatih Sultan Mehmet ve İstanbul'un Fethi....