O Mutluysa Herkes MutluZihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak

Aslıhan Aykara

O Mutluysa Herkes MutluZihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-01-11
YAZAR Aslıhan Aykara
ISBN 6059386500
DOSYA FORMATI 7,11 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

“... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... Bi şey için yaşamak. Hayatta bi nedeninizin olması güzel bi şey.” “... Öyle gelip bana sarılıp bir gülüşü yetiyor. Onun sevgisi gerçekten kabullenmeme sebep oluyo...” Engelli bireylere, ailelerine ve/veya bakım verenlerine yönelik birçok akademik çalışma yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu bireylerin karşılaştıkları farklı sorunların ve gereksinimlerin giderilmesine yönelik çalışmaların halen geliştirilmeye devam etmesi gerekiyor.Elinizdeki kitap, gerek akademik çalışmalarda, gerekse yardım ve hizmetlerde çok da ön planda görünmeyen ‘engelli bireylerin engelli olmayan kardeşleri’ üzerine yazıldı. Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi yaşantılara, duygu ve düşüncelere sahip oldukları, yaşadıkları çevrede baskın olan toplumsal cinsiyet rollerinin bu yaşam deneyimleriyle, duygu ve düşünceleriyle ne gibi bağlantılarının olduğu anlaşılmaya çalışıldı. Bu anlamaya çalışma sürecinde, kardeşlerin kendi deneyimlerini kendi ifadeleriyle dile getirmelerine önem verildi. Kitapta, bir yandan engelli kardeşe sahip bireylere benzer yaşam deneyimlerini paylaştıklarını görme fırsatı sunarak yalnız olmadıklarını hatırlatmak amaçlanırken; bir yandan da engellilik alanında kendini geliştirmek isteyen öğrencilere, genç akademisyenlere, araştırmacılara, başta sosyal hizmet uzmanları olmak üzere bu alanda çalışan tüm uygulayıcılar ile karar vericilere bilgi ve fikir sağlamak amaçlandı.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz O Mutluysa Herkes MutluZihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap O Mutluysa Herkes MutluZihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak.

...n mutlu olduğunu görmek benim için bi değer ... O Mutluysa Herkes Mutlu; Zihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak... ... ... Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi... "... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi... O mutluysa herkes mutlu. Zihinsel engelli k ... O Mutluysa Herkes Mutlu Zihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak... ... ... O mutluysa herkes mutlu. Zihinsel engelli kardeşe sahip olmak. Aslıhan Aykara. "... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... 24 TL. Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi yaşantılara, duygu ve düşüncelere sahip oldukları... "... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi... kitaphanen.com´da uygun fiyata Nika Yayınevi markalı O Mutluysa Herkes Mutlu-Zihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak 9786059386500 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. ... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi... 20.40 TL. Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi yaşantılara, duygu ve düşüncelere sahip oldukları... ... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi... 16.80 TL. Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi yaşantılara, duygu ve düşüncelere sahip oldukları... "... kardeşimin mutlu olduğunu görmek benim için bi değer... Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme süreçleri, bu bireylerin ne gibi... O Mutluysa Herkes Mutlu - Aslıhan Aykara hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! O Mutluysa Herkes Mutlu. Zihinsel Engelli Kardeşe Sahip Olmak. 22.08 TL. Kitapta, zihinsel engelli kardeşe sahip olmanın bu bireyler açısından ne anlama geldiği, kabullenme sü...