Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah

Sait Pertev Demirhan

Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-02
YAZAR Sait Pertev Demirhan
ISBN 6051066691
DOSYA FORMATI 4,88 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

"...fesat ahlaktır ki vatanın çok fazla tehlikede olduğu böyle bir günde tümenlerimizi, cemiyetlerimizi, gazetelerimizi ve hatta halkımızı en ziyade birbiriyle uğraştırıyor, birbirine hayat ve mevcudiyetini mahvetmek istercesine hazin ve müthiş bir mücadeleye. daldırıyor... Biz hâlâ ibret almıyoruz. Hepimiz için olması gereken ortak gaye selamet ve vatanı unutuyoruz... İtalya Savaşı'nın ne şekilde sona ereceği henüz meçhuldür. Bulgaristan adeta bizi tehdide cüret ediyor. Rusya, ordusuyla Kafkasya'da, donanmasıyla Karadeniz'de her türlü duruma karşı hazır duruyor. Avusturya, Arnavutluk'taki karışıklık ve ihtilâlin sonucunu bekliyor. Karadağ, Malisörleri tahrikte devam ediyor. Sırbistan çıkacak bir fırsatı kaçırmamak için heyecanlanıyor ve hızlı bir şekilde hazırlanıyor. Yunanistan, Girit'ten başka Cezayir-i Bahr-i Sefid'e ve hatta Kıbrıs'a göz dikiyor, binlerce seneden beri Arnavut olan Yanya vilayetimizi benimsemeye yelteniyor. Diğer devletler de topraklarımız hakkında türlü türlü emeller peşinde koşuyorlar. Dışarıya karşı vatanın uğradığı bu bin türlü tehlikeye karşı biz ne yapıyoruz? Biz birbirimizle uğraşıyor, birbirimizin gözünü oymaya çalışıyoruz. Kıskançlık, fesat, arabozuculuk, ihtiras ve çekememezlik âleminde yaşıyoruz. Ortada kuru bir "vatan" sözü dönüyor; fakat vatanın her birimize yüklediği kutsal görevlere karşı kayıtsız ve yabancı kalıyoruz ki bu kutsal görevin en önemlisi vatanın selameti uğrunda bütün millet arasında tesis etmesi gereken gerçek bir kardeşliktir. Kardeşlikten amaç birliği doğar. Bir millette özellikle dış işlerde fikir birliği olmazsa o millet, bütün kuvvetinden istifade edemez; aksine dışarıya karşı birlikte kullanılması gereken muhtelif kuvvetlerde fikir birliğinin olmaması nedeniyle birbirine karşı kötü kullanılması yüzünden birbirini iptal eder, hükümsüz bırakılır__" sözleri o zamanki Osmanlı milletinin ve Osmanlı ordusunun elim durumunu yeterli derecede tasvir eder.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah.

...vaşı kaybetmesi gayet normal olarak görünüyor ... Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah Sait Pertev Demirhan ... . Nazım Paşa büyük genel karargâh ile birlikte Çorlu'ya gitme kararı alır. İtalya Savaşı'nın ne şekilde sona ereceği henüz meçhuldür. Bulgaristan adeta bizi tehdide cüret ediyor. Ürün Sepetinize Eklendi! Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah. 13,30 TL. 18 Mayıs 16:14 Erkam Kılınç Selçuklu ve Osmanlı Dönemi Tekkelerinde Dinî-Tasavvufî Eğitime Genel Bakış adlı eseri düzenledi. Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah. Sait ... Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah: 100. Yıl Anısına Balkan... ... . Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah. Sait Pertev Demirhan kaleminden Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah kitabını en ucuz ve en hızlı şekilde kitapoba.com güvencesiyle satın alabilirsiniz. Sait Pertev Demirhan - Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Karargah kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. İtalya Savaşı'nın ne şekilde sona ereceği henüz meçhuldür. Biz hâlâ ibret almıyoruz. Hepimiz için olması gereken ortak gaye selamet ve vatanı unutuyoruz... italya Savaşı`nın ne şekilde sona ereceği henüz meçhuldür. Bulgaristan adeta bizi tehdide cüret ediyor. Düzenli ePub HTML 5 ile ilgilidir, stil oldukça karmaşıktır, ancak bu Sait Pertev Demirhan Balkan Savaşı'nda Büyük Genel Kararga...