Tebessüm-i Elem

Hüseyin Rahmi Gürpınar

Tebessüm-i Elem
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-02
YAZAR Hüseyin Rahmi Gürpınar
ISBN 6051415901
DOSYA FORMATI 7,43 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kenan "garplılaşmayı", "medenileşmeyi", sadece ve sadece şekil şartlarına indiren, "kendi gerçeği ve halkına uzak" ve bu yanıyla "karikatür" bir gençtir. Modern bir evlilik yapmasına, rahat ve mutlu bir hayat geçirmesine rağmen Kenan'ın gönlü, bir fahişeye, Vuslat'a kapılır. Vuslatla metres hayatı sürdüren Kenan, bu uğurda eşinden boşanmak, işinden ayrılmak, ailesiyle bozuşmak ve hatta çıldırmak noktasına kadar gelir.Romandaki, "umumhane"ye baskın sahnesi, Türkiye toplumunun "linç kültürü geleneğinin" köklerine dair "folklorik" malzeme sağlıyor. Bıçkın delikanlıların, mahallenin hacı-hoca takımı tarafından nasıl yönlendirilebileceklerini gözler önüne seren bu baskın, günümüzde dahi görüp yaşamak zulüm ve acısına şahit olduğumuz bir Türkiye gerçeği...Tebessüm-i Elem "tüm" İstanbul'da geçmekle beraber Kadıköyü, Fenerbahçesi, Kurbağalıdere, Heybeliada gibi Anadolu yakasının gözde bölgeleri romanın merkezinde yer alıyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Tebessüm-i Elem i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Tebessüm-i Elem.

...hmi Gürpınar. Satıcı. Hüseyin Rahmi de bu tartışmalardan uzak durmamış; bu soruna mizahi bir dille yaklaşmıştır ... Tebessüm İ Elem ... . Tebessüm-i Elem işte bu yaklaşımın dört dörtlük bir örneği. %25 Tebessüm-i Elem Everest Yayınları. Tebessüm-i Elem Papersense Yayınları 9786051608631 Hüseyin Rahmi Gürpınar. Hüseyin Rahmi de bu tartışmalardan uzak durmamış; bu soruna mizahi bir dille yaklaşmıştır. Tebessüm-i Elem işte bu yaklaşımın dört dörtlük bir örneği. Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Acı Gülüş ya da ya ... Tebessüm İ Elem - sizekitap.com ... . Tebessüm-i Elem işte bu yaklaşımın dört dörtlük bir örneği. Hüseyin Rahmi Gürpınar'ın Acı Gülüş ya da yazarın verdiği adla Tebessüm-i Elem romanı, gülmeceye en az yer veren yapıtlarındandır. 30 TL. Tebessüm-i Elem ayrıca bir Anadolu yakası romanı. Hüseyin Rahmi Gürpınar (1864 - 1944) cumhuriyet dönemi popüler yazarları içinde kendine has bir yerde duruyor. Tebessüm i Elem - Hüseyin Rahmi Gürpınar. Papersense Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 240 Puan. dc.subject.keywords. Tebessüm-i elem. en_US. dc.description.tefrika. Hüseyin Rahmi'nin İkdam ve Zaman'da tefrika edilen Tebessüm-i Elem adlı romanı. Hüseyin Rahmi Gürpınar. Kenan "garplilasmayi", "medenilesmeyi", sadece ve sadece sekil sartlarina indiren, "kendi gerçegi ve halkina uzak" ve bu yaniyla "karikatür" bir gençtir. Kitabın sayfa numaraları bazı yerlerde yanlış yazılmıştır. Ancak sırada bir aksaklık yoktur. Son sayfanın ardından Mürebbiye eserinin 5 sayfası da yanlışlıkla ciltlenmiştir. Tebessüm-i Elem. Osmanlıdan cumhuriyete Türk edebiyatının temel sorunlarından biri olan batılılaşma ve doğu-batı çatışması adeta Türk romanına şekil vermiştir. Tebessüm-i Elem (Deri Kapaklı). Tebessüm-i Elem. Osmanlıdan cumhuriyete Türk edebiyatının temel sorunlarından biri olan batılılaşma ve doğu-batı çatışması ad...