Ahmet Mithat Efendi’nin KütüphanesiHikaye ve Romanlarında Okuma Eylemi

Özlem Nemutlu

Ahmet Mithat Efendi’nin KütüphanesiHikaye ve Romanlarında Okuma Eylemi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2019-01-03
YAZAR Özlem Nemutlu
ISBN 9759959388
DOSYA FORMATI 6,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Modern Türk edebiyatının kurucularından Ahmet Mithat Efendi, yazdığı onlarca eseriyle bir taraftan kendini yetiştirirken bir taraftan da bir okur kitlesi yaratmanın peşine düşer. Hikâye ve romanlarında sıkça karşımıza çıkan okuyan kişiler, bu amacı gerçekleştirmek için kurgu-lanmışlardır. Bu bağlamda hikâye ve romanlarında birçok okuyan kişiye yer verir. Okuma eylemi, hem kişilerin karakterize edilmesinde hem de eserlerin kurgularında çok önemli bir işlev üstlenir. Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi’nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat’ın “hace-i evvel”inin hikâye ve romanlarındaki kü­tüphanenin hangi kaynaklardan oluştuğunu göstermek istedik.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Ahmet Mithat Efendi’nin KütüphanesiHikaye ve Romanlarında Okuma Eylemi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Ahmet Mithat Efendi’nin KütüphanesiHikaye ve Romanlarında Okuma Eylemi.

... Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat'ın ... Ahmet mithat efendi nin roman yazma yöntemi ... ... 21.06 TL. Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve... Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat'ın... Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendi ... Ahmet Mithat Efendi'nin Kütüphanesi Hikaye ve Romanlarında... ... ... Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat'ın... Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat'ın... Ahmet Mithat Efendi'nin Kütüphanesi - Özlem Nemutlu hızlı kargo, uygun fiyat ayrıcalığı ve taksit seçenekleriyle Odakitap.com'dan satın alın! Hikaye ve Romanlarında Okuma Eylemi. Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat'ın... Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat'ın... Ahmet Mithat Efendi'nin Kütüphanesi Hikaye ve Romanlarında Okuma Eylemi. Okuma eylemi hem kişilerin karakterize edilmesinde hem de eserlerin kurgularında çok önemli bir işlev üstlenir. 22.68 TL. Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve... Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve Tanzimat'ın... 20.79 TL. Bu çalışmada Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve romanlardaki okuma eyleminin mahiyetini değerlendirmek ve... Ahmet Mithat, 1844-1912 > Criticism and interpretation. Books and reading in literature. Bu çalışmada, Ahmet Mithat Efendi'nin kurguladığı okuyan kişiler ve bunların okudukların-dan hareketle hikâye ve roma...