İmamiyye Şia'sında Velayet-i Fakih TeorisiAraştırma-Tahlil-Tenkit

İrfan Abdulhamid Fettah

İmamiyye Şia'sında Velayet-i Fakih TeorisiAraştırma-Tahlil-Tenkit
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-02
YAZAR İrfan Abdulhamid Fettah
ISBN 6053510406
DOSYA FORMATI 4,78 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Kitabın konusu velâyet-i fakih, İmâmiyye İsnaaşeriyye Şîa’sında diğer adıyla Caferîlikte ortaya çıkan, daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir. Teori, başta fakihlerin dinî kurum içinde velâyetinin; dul, yetim ve buluntu çocuklara velâyetini ifade ederken, oradan ilim havzalarını idare, malların zekâtı ve humusunu toplama üzerine bir velâyetini ifade edecek şekilde genişlemesini; daha sonra şer’î mahkemelere uzanmasını; bilahare de devletin bütün işlerini içine alacak, dünyevî otoriteyi kontrol edecek ve onu yönlendirecek biçimde genişlemesini ifade temektedir.Humeynî ile bu velâyet bütün işlere hâkim olacak şekilde mutlak tam bir otoriteye dönüştü. Hatta o velâyet makamını nübüvvet ve meleklik makamının üstüne çıkardı. Bunun yanında Âyetullah el-Hûî, Âyetullah Şerîatmedârî, Fazlullah Nûrî gibi dini otoriteler teorinin Gaib İmam’ın yetkisi dâhilinde olan işleri de içine alacak şekilde genişletilmesine karşı çıkmışlardır.Kitap teoriyi, savunanlarca İmâmî fıkhından aldığı meşruiyetini araştırmaya başlamadan önce Şîî Mezhebi’nin temellerini, genel görüşlerini anlatan tarihi ve betimleyici bir okumada bulunmakta, arkasından da salt İslamî perspektiften tenkidini yapmaktadır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz İmamiyye Şia'sında Velayet-i Fakih TeorisiAraştırma-Tahlil-Tenkit i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap İmamiyye Şia'sında Velayet-i Fakih TeorisiAraştırma-Tahlil-Tenkit.

...lamî perspektiften tenkidini yapmaktadır ... Imamiyye Sia'sında Velayet-i Fakih Teorisi & Arastırma-Tahlil-Tenkit ... . Ürün Sepetinize Eklendi! İmamiyye Şia'sında Velayet-i Fakih Teorisi. 4,20 TL. Kitabın konusu velâyet-i fakih, İmâmiyye İsnaaşeriyye Şîasında diğer adıyla Caferîlikte ortaya çıkan, daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir. Kitabın konusu velâyet-i fakih, İmâmiyye İsnaaşeriyye Şîasında diğer adıyla Caferîlikte ortaya çıkan, daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir. Ay Doğdu Üzerimize İslam » Diğer » ... İmamiyye Şia'sında Velayet-i Fakih Teorisi : Araştırma-Tahlil-Tenkit İ ... . Ay Doğdu Üzerimize İslam » Diğer » İmamiyye Şia'sında Velayet i Fakih Teorisi Araştırma Tahlil Seci'vü Kafiye Lügati 2 Cilt Takım İslam » Diğer » İmamiyye Şia'sında Velayet i Fakih Teorisi... Kitabin konusu velâyet-i fakih, Imâmiyye Isnaaseriyye Sîa'sinda diger adiyla Caferîlikte ortaya çikan, daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kitap Dünyası markalı İmamiyye Şia'sında Velayet i Fakih Teorisi Araştırma Tahlil Tenkit 9786053510406 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. Tüm kategorilerde Çocuk Kitapları Edebiyat Genel Konular İnsan ve Toplum Kitap Sosyoloji Tarih - Siyaset .Kelepir 1 Test Kitapları 2. El Kitap Araştırma İnceleme Bilim Deneme İlk Öğretim ve Lise... İmamiyye Şia'sında Velayet-i Fakih Teorisi. Yeni. Ücretsiz Kargo. genel görüşlerini anlatan tarihi ve betimleyici bir okumada bulunmakta, arkasından da salt İslamî perspektiften tenkidini yapmaktadır. İrfan Abdulhamid Fettah. Kitabın konusu velâyet-i fakih, İmamiyye İsnaaşeriyye Şia'sında diğer adıyla Caferîlikte ortaya çıkan, daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir. Kitabın konusu velâyet-i fakih İmâmiyye İsnaaşeriyye Şîa'sında diğer adıyla Caferîlikte ortaya çıkan daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir. da salt İslamî perspektiften tenkidini yapmaktadır. ...Fettah - %30 indirimli - Kitabın konusu velâyet-i fakih, İmamiyye. ortaya çıkan, daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir. arkasından da salt İslamî perspektiften tenkidini yapmaktadır. Kitabın konusu velayet-i fakih, Imamiyye Isnaaseriyye Sia'sında diger adıyla Caferilikte ortaya cıkan, daha cok devlet idaresiyle ilgili siyasi bir teoridir. Kitabın konusu velâyet-i fakih, İmâmiyye İsnaaşeriyye Şîasında diğer adıyla Caferîlikte ortaya çıkan, daha çok devlet idaresiyle ilgili siyasî bir teoridir....