Feminist Güzergah

Françoise Collin

Feminist Güzergah
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-19
YAZAR Françoise Collin
ISBN 6054878550
DOSYA FORMATI 5,69 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Françoise Collin bu kitap için kaleme aldığı bir ön yazıda, burada Irène Kauer ile görüşmeleri boyunca yapmayı üstlendiği işe geri dönerek şöyle yazıyor: “Ama düşünmek, sorulara yanıt vermek midir? Yoksa, soruların kendilerini hep yeniden formüle etmek, terimlerinin yerini değiştirmek ve onları başka bir şekilde birbirine bağlamak mıdır? Soruyu yanıtlarken, uzun bir yolculuk boyunca formüle ettiğinizi düşündüğünüz, yıllar boyunca sadece kitaplarda ve metinlerde değil çeşitli inisiyatif ve eylemlerde de yazılı olan şey, yeni bir nefesle, başka açılardan, keskin terimlerle nasıl yeniden formüle edilebilir? Uzun bir yazma ve eyleme çabasının ortaya serdiği şey, bir formül halinde ya da birkaç satırda nasıl özetlenebilir? Tüm hayatını, bir şey söyleyebilmek için her şeyi [birden] söylemeyi reddetmekle geçirmişken, ‘her şey’ üzerine konuşma talebi nasıl karşılanabilir?O zaman, ilginç olacağı kuşku götürmez bir yol, başlangıçtan bu yana kadınları bir hareket halinde bir araya getirmiş ve çok anlamlılığı sonsal olarak ortaya çıkmış olan bazı kurucu temaların gerçekliğine yeniden birlikte geri dönmektir: Böylece, ‘bedenim bana aittir’, ‘eşit işe eşit ücret’, ‘özel olan politiktir’, ‘şayet istersem çocuk yaparım’ hermenötik bir çalışmanın konusu haline gelir. Ortak olanın nasıl her zaman ‘bir gibi’ olduğunu algılarız.”

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Feminist Güzergah i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Feminist Güzergah.

... Takipçi, 1 Takip Edilen, 7,154 Gönderi - Feminizm ... Feminizm ve Feminist Yaklaşımlar | Sosyal Çalışmacı | Social Worker ... .tr'in (@birfeminist_) Instagram fotoğraflarını ve videolarını gör... ...hedef alır ve bu kültürel ürünleri bir araştırma "metni" gibi değerlendirerek, feminist perspektiften tekrar "okur"lar. İlk olarak, feminist kuram yazılı belgeleri araştırma nesnesi olarak görür. 2.2.6. Radikal Feminist Kuram. 2.2.7. Varoluşçuluk, Psikanaliz ve Feminizm. Bu nedenle nu çalışma da feminizm ve feminist k ... Feminist Güzergah Rosi Braidotti ve Marra Montanaro'nun Katkılarıyla ... . Bu nedenle nu çalışma da feminizm ve feminist kuramın kavramlarının sosyal hizmet mesleğindeki uygulamaları tartışılacaktır. 231 Efe Arık 13 Kadına Yönelik Şiddet . . 249 Nacide Berber 14 Feminist Araştırmalar ve Yöntem . 271 Ece Öztan 15 Türkiye Feminist Hareket/Örgütlenme Tarihi .....