Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi

Samuel Fleischacker

Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2013-01-07
YAZAR Samuel Fleischacker
ISBN 6055302191
DOSYA FORMATI 10,35 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Modern anlamda dağıtıcı adalet, devletin herkesin ihtiyaçlarını sağlayacak maddi imkânları belirli düzeyde garanti etmesi anlamına geliyor. Samuel Fleischacker, yoksullara yardımın son iki yüzyıl içerisinde gelişen modern bir düşünce olduğunu savunuyor. Aristoteles’inki de dâhil olmak üzere erken dönem adalet kavramları, mülkiyetin değil siyasi mevkilerin dağıtımı ile ilgiliydi. Adaletin fakirlik sorunu ile ilgilenmesi için 18. yüzyılı, Adam Smith ve Immanuel Kant gibi filozofların çalışmalarını beklemek gerekti. Bu yüzden de dağıtıcı adalete daha uzun bir köken atfetmek sadaka ile adalet arasındaki farkı karıştırmamıza neden olur.Fleischacker buradan yola çıkarak, refah devletinin tarihi gelişiminin bu ilkeler etrafında nasıl da yanlış anlatıldığını açıklıyor. Örneğin sosyalistler sıkça modern ekonomilerin antik eşitlik idealini ve sosyal adaleti mahvettiğinden dem vururlar. Serbest piyasa savunucuları bu görüşe katılır, ancak şüphecilik ve sosyal-bilimsel kesinliğin bariz zaferini takdir ederler. Ne var ki her iki yorum da; adaletin, mümkünse, herkesin sefaletten kurtulması gerektiği mevcut varsayımımızdan kaynaklı olan kademeli düşünüş değişimini gözden kaçırır. Fleischacker antik dönem, ortaçağ ve modern siyaset felsefesindeki önemlimetinleri inceleyerek bize dağıtıcı adaletin modern anlamına nasıl ulaştığını gösteriyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi.

...n anlamda dağıtıcı adalet, devletin herkesin ihtiyaçlarını sağlayacak maddi imkânları belirli düzeyde garanti etmesi anlamına geliyor ... Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi Kitabını Satın Al - Nobel Kitap ... . Stokta Yok. Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi. Yeni. Modern anlamda dağıtıcı adalet, devletin herkesin ihtiyaçlarını sağlayacak maddi imkânları belirli düzeyde garanti etmesi anlamına geliyor. ...Prehistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Protohistorya Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Sosyoloji Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Tarih Kütüphanesi Edebiyat Fakültesi - Türk. ücretsiz book 6055302191 Türk Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi DOCX e-book Online Satış değişimi internet üzerinden 6055302191 Dağıt ... Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi - Ekşi Sözlük ... . ücretsiz book 6055302191 Türk Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi DOCX e-book Online Satış değişimi internet üzerinden 6055302191 Dağıtıcı Adaletin Kısa Tarihi kitaplar mp3 GYS Tüm Kamu ve Kuruluşlar...