Haris El Muhasibi’de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri

Muhammed Kızılgeçit

Haris El Muhasibi’de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-01-26
YAZAR Muhammed Kızılgeçit
ISBN 6051801865
DOSYA FORMATI 12,83 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Sözlerine hayatı şahitlik edecek kadar istikamet üzere bir mü’min, hayatının her demini muhasebeyle geçiren yakaza bir sûfî, Basra ve Bağdat’ta ilim tâlibi ve hadis râvisi. İnsan benliğinin bilinçaltını deşifreye girişmiş bir bilgin ve aklı, kalbi, nefsi, şeytanı, tecrübeyi ve davranışı kendince tanımlamayan muhâsebe yolcularının yol arkadaşı.Muhâsibi’yle kadim geleneğin derinliklerini modern zamanın gerçekliğine taşıma gayreti şekillendirdi bu çalışmayı. Bu durum modern psikolojinin davranış yaklaşımını aktarmayı gerekli kılarken öte yandan soyut bir düzlemden realiteye, dini nitelikte bir davranışın nasıl olabileceğini de betimlemeyi gerekli kıldı. Arayışı muhâsebede bulanlara Muhâsibi’yle bir yürüyüşün zevkini hissettirmek bu çalışma için en anlamlı netice olacaktır. 

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Haris El Muhasibi’de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Haris El Muhasibi’de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri.

...erini modern zamanın gerçekliğine taşıma gayreti şekillendirdi bu çalışmayı ... Haris El-Muhasibi'de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri ... . Bu durum modern psikolojinin davranış yaklaşımını aktarmayı gerekli... Muhammed Kızılgeçit. Sözlerine hayatı şahitlik edecek kadar istikamet üzere bir mü'min, hayatının her demini muhasebeyle geçiren yakaza bir sûfî, Basra ve Bağdat'ta ilim tâlibi ve hadis râvisi. Bu durum modern psikolojinin davranış yaklaşımını aktarmayı gerekli kılarken öte yandan soyut bir düzlemden realiteye dini nitelikte bir davranışın nasıl olabileceğini de betimlemeyi gerekli kıldı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Haris El Muhasibi'de Dini Davranışın Psikolojik Teme ... Haris El Muhasibi'de Dini Davanışın Psikolojik Temelleri ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Haris El Muhasibi'de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri. yandan soyut bir düzlemden realiteye dini nitelikte bir davranışın nasıl olabileceğini de betimlemeyi gerekli kıldı. Bu durum modern psikolojinin davranış yaklaşımını aktarmayı gerekli kılarken öte yandan soyut bir düzlemden realiteye, dini nitelikte bir davranışın nasıl olabileceğini de betimlemeyi gerekli kıldı. Bu durum modern psikolojinin davranış yaklaşımını aktarmayı gerekli kılarken öte yandan soyut bir düzlemden realiteye, dini nitelikte bir davranışın nasıl olabileceğini de betimlemeyi gerekli kıldı. Alış-Veriş Listeme Ekle. Haris El Muhasibi'de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri. yandan soyut bir düzlemden realiteye dini nitelikte bir davranışın nasıl olabileceğini de betimlemeyi gerekli kıldı. Bu durum modern psikolojinin davranış yaklaşımını aktarmayı gerekli kılarken öte yandan soyut bir düzlemden realiteye, dini nitelikte bir davranışın nasıl olabileceğini de betimlemeyi gerekli kıldı. Bu durum modern psikolojinin davranis yaklasimini aktarmayi gerekli kilarken öte yandan soyut bir düzlemden realiteye, dini nitelikte bir davranisin nasil olabilecegini de betimlemeyi gerekli kildi. Arayışı muhâsebede bulanlara Muhâsibi'yle bir yürüyüşün zevkini hissettirmek bu çalışma için en anlamlı netice olacaktır. Haris El Muhasibi'de Dini Davranışın Psikolojik Temelleri Yazarı. 192 s. ; 21 cm. Konu Başlığı: Haris el Muhasibi, 781-857-Görüşler, Dini. Muhâsibi'yle kadim geleneğin derinliklerini modern zamanın gerçekliğine taşıma gayreti şekillendirdi bu çalışmayı. Bu durum modern psikolojinin davranış yaklaşımını aktarmayı gerekli kılarken öte yandan......