Deyimler ve İlginç Hikayeleri

Fahrettin Yüksel

Deyimler ve İlginç Hikayeleri
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2015-02-01
YAZAR Fahrettin Yüksel
ISBN 6056285349
DOSYA FORMATI 6,63 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Deyimler ve İlginç Hikayeleri - Fahrettin Yüksel bu kitapta dilimize yerleşmiş olan 160 adet deyim ve bu deyimlerin ilginç varoluş hikayelerini bulacaksınız. Türk Milletinin bilgi ve kültür birikiminin bir yansıması olan deyimlerimiz ve ilginç hikayelerini okuyup öğrendikten sonra konuşmalarınıza bir ahenk geldiğini görecek ve her daim arkadaş ortamlarınızın aranılan kişisi olduğunuzu hissedeceksiniz. Mumla aramak kadın şairlerimizden Fitnat Hanım, Kapalı Çarşı’da mum satan bir gence gönlünü kaptırmış. Bu gönül derdiyle mum almayı bahane eder ve genci görebilmek için sık sık dükkanına gidermiş. Haliyle bu durum diğer komşu esnafların dikkatinden kaçmamış. Derken dedikodu almış yürümüş. Bu söylentiler Fithat Hanım’ın başka şair dostlarının da kulağına gidince, Fithat Hanım’a bir muziplik yapmak istemiş. Netice de mumcu dükkanına giderek delikanlıya üzerine şu dizenin yazılı olduğu kağıdı verip şöyle tembihlemiş. -“Fithat Hanım gelince bu kağıttakilerini onun kulağına fısıltı ile oku:” “Şem-i ruhuma dikkat ile bakma yanarsın.” (Ruhumun ışığına dikkat ile bakma yanarsın.) Delikanlı söyleneni yapmış ve Fithat Hanım gelince kağıttaki dizeyi kendisine okumuş. Fithat Hanım işi anlamış fakat bozuntuya vermeden şu cevabı yapıştırmış: “Hattın gelecek, sende beni mumla ararsın.” (Gelecekte yaşlanıp değerin düşecek, sende beni mumla ararsın.)

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Deyimler ve İlginç Hikayeleri i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Deyimler ve İlginç Hikayeleri.

...skiden kadınlar saçlarını topuklarına kadar uzatırlardı ... Atasözleri ve Deyimlerin Ortaya Çıkış Hikayeleri ... . ...anlamını bilmeden söylediğimiz deyimlerimizi kaynağını oluşturan hikayeleri ile birlikte bu kategori altında sizlere sunuyoruz..Beğeneceğinizi mku tarafından yazıldı. 4469. Deyimler ve Karşılıkları. Günlük konuşma dilimizde kullandığımız atasözleri ve deyimlerin ağırlığı ve etkinliğini azımsayan kimse yoktur sanırım Bir konudaki düşüncemizi doğrudan ve çarpıcı bir şekilde ifade etmemizin en belirgin... ...Hikayeleri Vikipedi - Bu makaledeki notlar: deyimler ve ... İlginç Hikayeler - Deyimlerin Anlamı Hikayeleri ... ... ...Hikayeleri Vikipedi - Bu makaledeki notlar: deyimler ve hikayeleri bazı deyimlerin hikayeleri.. Kusurlu malın, malzemeden çalmanın ve kalitesiz işin önüne geçmek için de ilginç bir önlem alınmıştı. Fahrettin Yüksel. Deyimler ve İlginç Hikayeleri - Fahrettin Yüksel bu kitapta dilimize yerleşmiş olan 160 adet deyim ve bu deyimlerin ilginç varoluş hikayelerini bulacaksınız. İşte o deyimlerin ilginç hikayeleri. İşte o deyimlerin ilginç hikayeleri15facebooktwittergoogle +pinterestDananın Kuyruğu Kopmak Geçmişte düzenbaz ve yalancı bir adam varmış. İşte elinizdeki bu kitapta deyimlerin hangi olaylara dayandığını ve ortaya çıkış hikâyelerini okuyacaksınız. Şey, aman buyurun deyimlerin ilginç ve eğlenceli dünyasına! Deyimler Ve İlginç Hikayeleri - Fahrettin Yüksel Bu Kitapta Dilimize Yerleşmiş Olan 160 Adet Deyim Ve Bu Deyimlerin İlginç Varoluş Hikayelerini Bulacaksınız. Deyimler Ve İlginç Hikayeleri - Fahrettin Yüksel gerçek kullanıcı yorumlarına ve özelliklerine bakmadan ürün almayın. Deyimler Ve İlginç Hikayeleri - Fahrettin Yüksel Yorumları. (1 Yorum). Deyimler ve Hikayeleri. Okul. 19 Mart 2018. Yorum Yaz. Deyimler ve hikayeleri şu şekildedir: *Saçını Süpürge Etmek Deyiminin Anlamı ve Hikayesi. Kısaca Deyim Hikayeleri. Saman Altından Su yürütmek. Kusurlu malın, malzemeden çalmanın ve kalitesiz işin önüne geçmek için de ilginç bir önlem alınmıştı. Bu içerikte en bilindik atasözleri ve deyimlerin çıkış hikayelerini sizler için bir araya getirdik. İşte, herkesin sıklıkla kullandığı atasözleri ve deyimlerden bazılarının çok ilginç çıkış hikayeleri... İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, masalların, efsanelerin, tarihi olayların kaynaklık ettiği, günlük konuşmalarda sıklıkla kullanılan, dile zenginlik katan 100 deyimin ilginç hikayelerini derledi....