Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme

Dr. Mustafa Kurt

Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-12
YAZAR Dr. Mustafa Kurt
ISBN 9752676244
DOSYA FORMATI 10,99 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Celâl Nuri İleri’nin Romanları Üzerine Bir İnceleme, bir fikir adamı olarak bugüne kadar hakkında pek çok çalışma yapılmış olan Celâl Nuri’nin, geri planda kalan edebiyatçı kişiliğini ve edebî eserlerini konu edinmektedir. İleri’nin Osmanlı Türkçesiyle neşrettiği ve henüz Latin harflerine aktarılmamış dört romanı bu çalışma kapsamında ele alınmıştır. Bu incelemede, yazarın; Perviz (1916), Ölmeyen (1917), Merhûme (1918) ve Afife Fikret müstearıyla kaleme aldığı Âhir Zaman (1919) adlı eserleri; zihniyet, yapı, tema ve anlatım başlıkları altında incelenmiş, romancının II. Meşrutiyet dönemi edebiyatı içindeki yeri belirlenmeye çalışılmıştır.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme.

... İnceleme bir fikir adamı olarak bugüne kadar hakkında pek çok çalışma yapılmış olan Celâl Nuri'nin geri Bu incelemede yazarın; Perviz (1916) Ölmeyen (1917) Merhûme (1918) ve ... CELAL NURI ILERI'NIN Romanlari Üzerine Bir Inceleme Mustafa... ... ... Bu incelemede, yazarın; Perviz (1916), Ölmeyen (1917), Merhume (1918) ve Afife Fikret müstearıyla kaleme aldığı Ahir Ürün Sepetinize Eklendi! Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme. 17.60 TL. Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme, bir fikir adamı olarak bugüne kadar hakkında pek çok çalışma yapılmış olan Celal Nuri'nin, geri planda kalan edebi ... Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme - Hüseyin Özbay... ... .60 TL. Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme, bir fikir adamı olarak bugüne kadar hakkında pek çok çalışma yapılmış olan Celal Nuri'nin, geri planda kalan edebiyatçı kişiliğini ve edebi... / Edebiyat. / Araştırma - İnceleme. Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme - Dr. Mustafa Kurt. Kurgan Edebiyat. ...Üzerine Bir İnceleme, bir fikir adamı olarak bugüne kadar hakkında pek çok çalışma yapılmış olan Celâl Nuri`nin, geri Bu incelemede, yazarın; Perviz (1916), Ölmeyen (1917), Merhûme (1918) ve... Hüseyin Özbay kaleme aldığı Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir İnceleme adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. İslam Edebiyatı ve İslami Romanlar. İslami Araştırma ve İnceleme Kitapları. Romanları Üzerine Bir İnceleme, bir fikir adamı olarak bugüne kadar hakkında pek çok çalışma yapılmış olan Celal Nuri'...