Celal Nuri İleri'nin Romanları (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir Zaman)

Dr. Mustafa Kurt

Celal Nuri İleri'nin Romanları (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir Zaman)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-12
YAZAR Dr. Mustafa Kurt
ISBN 9752676251
DOSYA FORMATI 11,47 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Celal Nuri İleri (1882-1938), Osmanlı Devleti’nin son döneminde yetişmiş, Cumhuriyet’in fikrî alt yapısını hazırlayan önemli fikir ve kültür adamlarından biridir. Celâl Nuri’nin, dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazıların yanı sıra, Osmanlı Türkçesiyle neşrettiği dört romanı bulunmaktadır. Perviz (1916), Ölmeyen (1917), Merhûme (1918) ve Âhir Zaman (Afife Fikret müstearıyla, 1919) adlarını taşıyan bu romanlar, birbirinden farklı konu ve üslûplarıyla, yazarın romancı kimliğini ortaya koymaktadır. Elinizdeki kitapta, yazarın söz konusu dört romanı orijinal nüshalarından Latin harflerine aktarılmıştır. Bu kitapta birlikte; fantastik bir atmosferde, insan ve ilâhî iktidar arasındaki ilişkileri ele alan Perviz’den, Birinci Dünya Savaşı İstanbul’unun ahlâksızlaşmış ve yolsuzluklara batmış kişilerini cesur bir dille anlatan Âhir Zaman’a uzanan çizgide, yazarın edebî metinleri günümüz okurunun dikkatine sunuluyor.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Celal Nuri İleri'nin Romanları (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir Zaman) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Celal Nuri İleri'nin Romanları (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir Zaman).

...arını taşıyan bu romanlar... CELAL NURİ İLERİ'NİN ROMANLARI (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir Zaman) ... Celal Nuri İleri'nin Romanları Perviz Ölmeyen Merhüme Ahir Zaman ... . 15,00 TL. Satışta Olanlar. Celâl Nuri İleri'Nin romanları üzerine bir inceleme. Celal... Üstte görünen kitapların PDF indirme linklerini görmek, kitap özeti detaylarına ulaşmak, eBook olarak indirmek için konu başlıklarına tıklayabilirsiniz. Bu incelemede, yazarın; Perviz (1916), Ölmeyen (1917), Merhume (1918) ve Afife Fikret müstearıyla kaleme aldığı Ahir Zaman (1919) adlı eserleri; zihniyet, yapı, tema ve anlatım başlıkları altında... Celal Nuri'nin dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazılarının yanı sıra Osmanlı Türkçesiyle ... Celal Nuri İleri'nin Romanları (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir...) ... ... Celal Nuri'nin dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazılarının yanı sıra Osmanlı Türkçesiyle neşrettiği dört romanı bulunmaktadır. Perviz 1916 Ölmeyen 1917 Merhume 1918 ve ahir Zaman Afife Fikret... % 19 Indirimli Tükendi. Mehmet Celal'in Hikaye ve Romanları. Celâl Nuri'nin dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazıların yanı sıra Osmanlı Türkçesiyle ne. Alış-Veriş Listeme Ekle. Celal Nuri İleri'nin Romanları (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir Zaman). Celal Nuri'nin dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazılarının yanı sıra Osmanlı Türkçesiyle neşrettiği dört romanı bulunmaktadır. Perviz 1916 Ölmeyen 1917 Merhume 1918 ve ahir Zaman Afife Fikret... Celal Nuri'nin dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazılarının yanı sıra Osmanlı Türkçesiyle neşrettiği dört romanı bulunmaktadır. Perviz 1916 Ölmeyen 1917 Merhume 1918 ve ahir Zaman Afife Fikret... Sıfır İroni Söyleşiler Küllük cep boy Edebiyat » İnceleme » Celal Nuri İleri'nin Romanları Perviz Türk Şiirinde Taşra Edebiyat » İnceleme » Celal Nuri İleri'nin Romanları Perviz Ölmeyen Merhume... Celal Nuri'nin dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazılarının yanı sıra Osmanlı Türkçesiyle neşrettiği dört romanı bulunmaktadır. Perviz 1916 Ölmeyen 1917 Merhume 1918 ve ahir Zaman Afife Fikret... Celal Nuri İleri'nin Romanları. Kurgan Edebiyat. 29.52. Perviz (1916), Ölmeyen (1917), Merhume (1918) ve ahir Zaman Afife Fikret müstearıyla (1919) adlarını taşıyan bu romanlar birbirinden farklı... Celâl Nuri'nin, dil ve edebiyat üzerine yazdığı yazıların yanı sı. Celal Nuri İleri'Nin romanları (perviz-ölmeyen-merhûme-âhir zaman). Tweet. « » Celâl Nuri İleri'nin Romanları ( Perviz - Ölmeyen - Merhûme - Âhir Zaman ) - (34-B-23). Stok Durumu: Sınırlı Stok. 15 ₺. 97.05 TL. Celal Nuri İleri'nin Romanları (Perviz-Ölmeyen-Merhume-Ahir Zaman). ...incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Celal Nuri İleri'nin Romanları Üzerine Bir Perviz (1916), Ölmeyen (1917), Merhume (1918) ve Afife Fikret müstearıyla kaleme ald...