Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme

Dr. Nezir Temur

Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2012-12-12
YAZAR Dr. Nezir Temur
ISBN 9752676268
DOSYA FORMATI 7,24 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

Köklü bir destancılık geleneğinin ürünü olan ve seksenden fazla varyantıyla dünyanın üç büyük destanı arasında anılan Manas Destanı, hacmine paralel olarak zengin bir tip kategorisini de bünyesinde barındırmaktadır. Bu çalışmada Manas Destanı’ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü içerisinde üstlendikleri işlevler göz önünde bulundurularak sınıflandırılmıştır. Bu sınıflandırma yapılırken öncelikle merkeze Manas alınarak onun epik biyografisi etrafındaki birincil tipler (aile, danışmanlar, kırk yiğit, baş düşmanlar) ile ikincil tipler işlevlerine ve temsil ettikleri değerlere göre incelenmiştir.İdeal, inanç, gelenek, ritüel ve değerler gibi olgular, icracılar tarafından folklorun kendine özgü yasaları dâhilinde, merkezî kahraman aracılığıyla aktarılır. Merkezî kahraman ve diğer kahramanlar; destanların olay örgüsü içerisinde, toplumsal değerleri ve karşı değerleri temsil etme gibi birçok boyutu olan işlevlerle donatılmıştır. Özellikle sözlü kültür döneminde kültürel belleğin aktarımında etkin bir işleve sahip destan türünün önemli örneklerinden biri olan Manas Destanı bu bağlamda çözümlenerek bir incelemeye tâbi tutulmuştur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme.

...lundurularak sınıflandırılmıştır. 17 ... Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme Nezir Temur ... .48 TL. Bu çalışmada Manas Destanı'ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü içerisinde üstlendikleri işlevler göz önünde bulundurularak sınıflandırılmıştır. ...Bir İnceleme Dr. Nezir Temur incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Ürün Adı. Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme. Yazar. 16.80 TL. Bu çalışmada Manas De ... Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme - MaksatKitap ... . Yazar. 16.80 TL. Bu çalışmada Manas Destanı'ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü içerisinde üstlendikleri işlevler göz önünde bulundurularak sınıflandırılmıştır. 18.40 TL. Bu çalışmada Manas Destanı'ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü içerisinde üstlendikleri işlevler göz önünde bulundurularak sınıflandırılmıştır. Bu çalışmada Manas Destanındaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler örneklerinden biri olan Manas Destanı bu bağlamda çözümlenerek bir incelemeye tâbi tutulmuştur. Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme - Dr. Nezir Temur. Kurgan Edebiyat. Kazanacağınız Toplam Puan : 168 Puan. Hüseyin Özbay kaleme aldığı Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme. Yeni. bir işleve sahip destan türünün önemli örneklerinden biri olan Manas Destanı bu bağlamda çözümlenerek bir incelemeye tabi tutulmuştur. MANAS DESTANINDAKİ TİPLER ÜZERİNE BİR İNCELEME kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. NEZİR TEMUR kitapları ve KURGAN EDEBİYAT 2012 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7... 19.44 TL. Bu çalışmada Manas Destanı'ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü içerisinde üstlendikleri işlevler göz önünde bulundurularak sınıflandırılmıştır. Dr. Nezir Temur. Manas Destanı'ndaki Tipler Üzerine Bir İnceleme. Bu çalışmada Manas Destanı'ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü içerisinde... Bu çalışmada Manas Destanı`ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü biri olan Manas Destanı bu bağlamda çözümlenerek bir incelemeye tâbi tutulmuştur. ...Manas Destanı`ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler biri olan Manas Destanı bu bağlamda çözümlenerek bir incelemeye tâbi tutulmuştur. Bu çalışmada Manas Destanı'ndaki tipler çeşitli açılardan incelenmiş, destanda yer alan bu tipler olay örgüsü biri...