Dönüşüm (Ciltli)

Franz Kafka

Dönüşüm (Ciltli)
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2017-01-20
YAZAR Franz Kafka
ISBN 9755842066
DOSYA FORMATI 11,70 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

… Bu dünya yoksul insanlardan ne istiyorsa fazlasıyla yapıyorlardı. Babası bankadaki küçük memurlara kahvaltılarını getiriyor, annesi yabancıların çamaşırları uğruna kendini harap ediyor, kız kardeşi müşterilerin keyiflerine göre tezgahın arkasında oradan oraya koşturup duruyordu. Ama daha fazlasına güçleri yetmiyordu artık. Annesi ile kız kardeşi babasını yatağına götürdükten sonra geri dönüyor işlerine el sürmeden, birbirlerine iyice sokularak neredeyse yanak yanağa oturuyorlardı, sonra annesi Gregor’un odasını göstererek, “Kapat o kapıyı Grete!” diyordu. Gregor yine karanlıkta kalıyor, hemen yanı başındaki kadınların ya gözyaşları birbirine karışıyor veya ikisi de hiç gözyaşı dökmeden donuk gözlerle masaya bakıyordu. İşte o zaman Gregor’un sırtındaki yara sanki yeni açılmış gibi acımaya başlıyordu.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz Dönüşüm (Ciltli) i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap Dönüşüm (Ciltli).

...RGODA. Dönüşüm Ciltli Franz Kafka Can Yayınları ... Dönüşüm (Ciltli) Franz Kafka ... . Dönüşüm. 03-02-2020/09:11. Şimdiye kadar okuduğum en güzel kitaplardan birisiydi. Franz Kafka. Gregor Samsa bir sabah uyandığında kendini yatağında dev bir böceğe dönüşmüş olarak bulur. Genç adam bir günde ailesinin iğrenerek baktığı, evden çıkarmak için her yola başvurduğu... 13.65 TL. 1915'te yayımlanan öyküsünde Franz Kafka insanın trajik yalnızlığını ve üstüne kapanan duvarları aşma çabasını çarpıcı bir yalınlıkla dile getiriyor.Dönüşüm, yirminci yüzyılın çıkardığı en. ... Dönüşüm (Ciltli) Satın Al | OdaKitap.com ... .Dönüşüm, yirminci yüzyılın çıkardığı en... 10.01 TL. İlk kez 1915 yılında yayınlanan ve sonrasında 20. yüzyılın en önemli eserleri arasına giren Dönüşüm, gezici bir kumaş pazarlamacısı olan Gregor Samsa'nın bir sabah tedirgin d...