TemhidatAşk ve Hakikat Üzerine Konuşmalar

Aynülkudat Hemedani

TemhidatAşk ve Hakikat Üzerine Konuşmalar
novirus
FİYAT: BEDAVA KİTAP
TARİH 2016-02-02
YAZAR Aynülkudat Hemedani
ISBN 9759956882
DOSYA FORMATI 11,33 MB
BİÇİM PDF EPUB FB2 TXT
DİL TÜRK

Kitabın tanımı

12. yüzyılda yaşamış olan Aynülkudât Hemedânî, otuz üç yıllık kısa ömrüne pek çok eser sığdırmış ve etrafındaciddibirmürit halkasıoluşmuşönemlibirsûfîveilimadamıdır. Onun yazıları;imanve küfrün mahiyetine, mürşit-mürit ilişkilerine, nur mefhumuna bağlı olarak sıradışı fikirler ve yorumlar olarak görülebilir. Fakat Muhammedî hakikat-İblis'in hakikati ayrımı, aşkın hâlleri ve fenâ-bekâ mevzularındaki yaklaşımı Aynülkudât'ı tasavvuf tarihinde ayrı bir yere oturtmaktadır.Temhîdât adlı eser, müellifin tasavvufî tavrının tam anlamıyla şekillendiği bir metin olarak göze çarpmaktadır. On bölümden meydana gelen eserin her bir başlığı (temhîdi) aynı zamanda belli bir tasavvufî meselenin müellif tarafından tertip edilerek yorumlanmasından müteşekkildir. Kitapta yalnızca tasavvufî meselelerle sınırlı bir muhteva bulunmayıp aynı zamanda kelâmî-felsefî meseleler ve dönemin edebî muhayyilesini yansıtan unsurlar da mevcuttur.

BİLGİ

Bir kitap okuyabilir veya indirebilirsiniz TemhidatAşk ve Hakikat Üzerine Konuşmalar i PDF, ePUB, MOBI bu sitenin biçimi. İyi ücretsiz kitap TemhidatAşk ve Hakikat Üzerine Konuşmalar.

...şımı Aynülkudât'ı tasavvuf tarihinde ayrı bir yere oturtmaktadır ... Temhidat - Aşk ve Hakikat Üzerine Konuşmalar Aynülküdat Hemedani ... . Fakat Muhammedi hakikat-İblis'in hakikati ayrımı, aşkın halleri ve fena beka mevzularındaki yaklaşımı Aynülkudat'ı tasavvuf tarihinde ayrı bir yere oturtmaktadır. Aynülküdat Hemedani. Kitap Tanıtımı. 12. yüzyılda yaşamış olan Aynülkudat Hemedani, otuz üç yıllık kısa ömrüne pek çok eser sığdırmış ve etrafında ciddi bir mürit halkası oluşmuş önemli bir sufi ve ilim... Fakat Muhammedî hakikat-İblis'in hakikati ayrımı, aşkın hâlle ... Temhidat - Aşk ve Hakikat Üzerine Konuşmalar ... ... Fakat Muhammedî hakikat-İblis'in hakikati ayrımı, aşkın hâlleri ve fenâ-bekâ mevzularındaki yaklaşımı Aynülkudât'ı tasavvuf tarihinde ayrı bir yere oturtmaktadır. Fakat Muhammedî hakikat-İblis'in hakikati ayrımı, aşkın hâlleri ve fenâ-bekâ mevzularındaki yaklaşımı Aynülkudât'ı tasavvuf tarihinde ayrı bir yere oturtmaktadır. 18.96 TL. Fakat Muhammedi hakikat-İblis'in hakikati ayrımı, aşkın halleri ve fena beka mevzularındaki yaklaşımı Aynülkudat'ı tasavvuf tarihinde ayrı bir yere oturtmaktadır. 18 TL. Fakat Muhammedi hakikat-İblis'in hakikati ayrımı, aşkın halleri ve fena beka mevzularındaki yaklaşımı Aynülkudat'ı tasavvuf tarihinde ayrı bir yere oturtmaktadır....